חופשה בפריז - חוויות, טיפים ומלונות מומלצים ב-בפריז | בלוג הצילום

ראיתי עיר עוטפת אור – חופשה בפריז

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הרשו לי לספר לכם על התקופה שבה חייתי בפריז". משפט שתמיד חלמתי לומר בהתנשאות ובנגיעות של מבטא צרפתי, תוך שאני לוגם יין אדום משובח, אחרי שהנחתי לו לנשום כמובן. במציאות, מעולם לא חייתי מחוץ לישראל ולא אדע לזהות יין טוב גם אם אפגוש אותו ברחוב. ובכל זאת – הרשו לי לספר לכם על התקופה שבה "חייתי בפריז", גם אם היא נמשכה רק… שבוע וקצת.

כפריזאי לשבוע, היה חשוב לי לבחור היטב את השכונה בה אגור. בתחילה קרצו לי הרובע הלטיני ושכונת סאן ז'רמן, אבל כאשר הבנתי שה-Marais הוא איזור טרנדי שבו חיים בהרמוניה גם יהודים חרדיים וגם לא מעט גייז, ידעתי מיד שארגיש שם בבית. אחרי הכל, גם אני שואף להיות טרנדי ומבחינת אוכלוסיה – אני מרגיש לגמרי שייך לשתי הקבוצות גם יחד, בהיותי גם גייז וגם חרדתי.


בסוף הפוסט מחכה לך מידע על:

חיפוש מלונות בפריזאטרקציות בפריז | מוזיאונים וגלריות לאמנות בפריז


מגדל אייפל, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
חופשה בפריז – אין כמו לראות את האייפל מבצבץ מכל פינה

מונמרטרה (Montmartre), פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר


💡 טיפ למלונות בפריז!

חפשו מקום מרכזי יחסי. אני ממליץ על הרובע הלטיני, שכונת סאן ז'רמן וה- –Marais.


 

רובע המארה (Marais) בפריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
רובע המארה – אחד האיזורים המומלצים לשיטוט ברחובות במהלך חופשה בפריז

 

המדרגות לדירה ברובע המארה (Marais) בפריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
מדרגות תלולות – חלק מכל חופשה בפריז

 

כמקובל בדירות פריזאיות, אל הדירה שלי ברובע המארה הובילו ארבע קומות של מדרגות עץ עקומות, קטנות וקשות לטיפוס, אשר אמנם הוציאו לי את הרצון לחיות, אבל עזרו לי לתרגל את הלוק הצרפתי החמוץ שלי, הכולל שרבוב שפתיים תוך הפטרת "פפפפ" מתריס, להבעת חוסר שביעות רצון. הטיפוס במדרגות הופך למשתלם כאשר מגיעים לדירה ופותחים את שורת החלונות הצרפתיים המשתרעים מהרצפה ועד לתקרה הגבוהה. מהחלונות נשקף נוף אורבני מרהיב של בניינים, מרפסות וגגות העיר פריז, מראה שגורם לך לרצות להוציא מכונת כתיבה ישנה ולהרגיש לרגע ויקטור הוגו.

לא הגעתי לפריז עם אג'נדה מסודרת ועל כן אחרי שהתמקמתי בדירה, יצאתי לאתר בית קפה פריזאי שכונתי, כזה עם שולחנות קטנים בחוץ וכסאות שפונים לכוון המדרכה, בו אוכל לתצפת על העוברים והשבים ולתכנן את הימים הבאים בעיר. לאחר שהזמנתי את הקפה (איך לעזאזל מזמינים קפה-אוֹ-לֶה-סויה?!), ניגשתי למלאכת התכנון.

כשאני נמצא בערים גדולות, חשוב לי, מעבר לאטרקציות המתבקשות, לטעום גם מעט מהסצנה המקומית ולכן בחסות הוויי-פיי של בית הקפה, פתחתי את אתר Time Out Paris וקראתי על כל האירועים, מקומות הבילוי העדכניים והתערוכות הזמניות בהם אוכל לבקר באותו שבוע – אלו שלא יופיעו בשום מדריך טיולים רשמי, כמו למשל תערוכות צילום מתחלפות בבית הצילום האירופאי (Maison Européenne de la Photographie) או פסטיבל בלוז שהתקיים במקרה באותם תאריכים.

תמונה של בית קפה בפריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר


💡 טיפ לאטרקציות בפריז:

פריז היא עיר דינמית ובכל רגע מתרחשים בה אירועים ותערוכות. אל תסתפקו במסלול ממדריך הטיולים הישן. בדקו באתר של time out Paris מה מתרחש כשאתם שם.


 

תמונה של שער הנצחון, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר

תמונה של המדרגות לשער הנצחון, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
שער הנצחון – שוב מדרגות!

ובכל זאת, לא יכלתי לוותר על האטרקציות התיירותיות המרכזיות שיש לפריז להציע, כמו ה-Montmartre, שער הנצחון (שוב המון מדרגות!), הנוטרה-דאם וכמובן מגדל אייפל, המרשים ביום, אך מרשים שבעתיים בלילה. לדעתי אין צורך לעלות על האייפל – אחרי הכל, אם תרצו לצפות בנוף פנורמי מרהיב של פריז כשמגדל אייפל מתנוסס במרכזו, תוכלו לעשות זאת מכל מקום גבוה בעיר, פרט ל…מגדל אייפל עצמו (תחשבו על זה).


💡 טיפ לרומנטיקנים בפריז:

הדרך הטובה לצפות במגדל אייפל בשקיעה איננה ממגדל אייפל, אלא מהתצפית במגדל מונפרנס


תמונה של הפרמידה ברחבת מוזיאון הלוברה (louvre), פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
האם באמת כל חופשה בפריז צריכה לעבור בלוברה? אני לא בטוח…

מוזיאון הלובר (לוברה!) הוא אחד המקומות שבדיעבד הייתי מוותר עליהם, אלא אם כן אתם חיים ונושמים אמנות. אם אינכם שוחרי אמנות מבטן ומלידה, נקלעתם בטעות ללובר ומשעמם לכם, הפנו את מבטכם מיצירות המופת אל עבר עדר האנשים שצופה בהן – לפעמים מדובר במיצג אמנותי קומי-טראגי מעניין לא פחות…

אנשים מצלמים את המונה ליזה, מוזיאון הלוברה (Louvre), פריס צרפת | בלוג הצילום של עופר קידר | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריס

אנשים מצלמים את המונה ליזה, מוזיאון הלוברה (Louvre), פריס צרפת | בלוג הצילום של עופר קידר | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריס


💡 טיפ על מוזיאון הלובר:

מוזיאון הלובר איננו חובה!  כן, אני יודע שיהרגו אותי על הטיפ הזה, אבל הלובר הוא ענק ועמוס. אם אתם שוחרי אמנות, הביקור בלובר הוא חובה עבורכם, אבל לכל השאר הייתי ממליץ לבקר במוזיאונים או גלריות קטנים יותר


 

ומה לגבי תושבי העיר? בניגוד לתדמית העילאית והמתנשאת שלהם, האנשים שפגשתי בפריז היו ברובם אדיבים ודיברו אנגלית טובה. הם אמנם קצת מעיקים עם הקיטור המתמשך שלהם על המטרו של פריז (נראה אותם שורדים את קו 66 בתל אביב…), אבל מפצים על זה בהמון שיק. עם זאת, ולמרות החיבה היתרה שפיתחתי לצרפתים במהלך החופשה בפריז – על העובדה שהם נשארים חטובים למרות האוכל הצרפתי המשמין שהם אוכלים, כנראה אנטור לפריזאים טינה לנצח (אנטישמים!).

תמונה של הגרגוילס המפורסמים בכנסית נוטרה-דאם | חופשה בפריז, בלוג הצילום
תצפית מהנוטרה דאם – הרבה לפני השריפה

 


💡  טיפ על… טיפים במסעדות בפריס:

המלצרים בצרפת מקבלים משכורת ותנאים סוציאלים ולכן לא נהוג להשאיר במסעדות טיפ, אלא רק עיגול למעלה (יכולים להוסיף 1-2 יורו, אבל לא 12-15% כמקובל בארץ).


 

פריז קיבלה הרים של סופרלטיבים לאורך השנים וגם אם בעבר נהגתי לגלגל עיניים בכל פעם ששמעתי מישהו מדבר בשבחה של העיר, אחרי התקופה בה חייתי בפריז [מבטא צרפתי, פאוזה דרמטית ולגימת שלוק יין], אני יכול לקבוע בודאות שזו אחת הערים היותר מעניינות בהן ביקרתי וללא ספק הפוטוגנית מבין כולן.

הפוסט על חופשה בפריז פורסם לראשונה כפוסט אורח בבלוג של Hotels Combined ב-הארץ.

רוצים לקרוא עוד על צרפת ופריז?


כל הטיפים לחופשה בפריז מרוכזים בסוף הפוסט, כולל:

חיפוש מלונות בפריזאטרקציות בפריז | מוזיאונים וגלריות לאמנות בפריז


 

בונוס למי ששרד עד לכאן: סרטון עם עוד קצת תמונות מפריז:

HE_HCSummerBanner970x90


חופשה בפריז – טיפים, מלונות בפריז, אטרקציות מיוחדות

פריז היא עיר מלאה באטרקציות, פסטיבלים, תערוכות ואפשרויות בלתי מוגבלות, כך שאי אפשר באמת לסקור על קצה המזלג את כל מה שיש לעיר להציע, בלי ללכת לאיבוד. כשאתם מגיעים לעיר, נסו לחפש בגוגל או בטיים-אאוט פריז אילו מופעים, תערוכות ופסטיבלים מתקיימים בתאריכים הטיול שלכם, וכך תוכלו לחוות חופשה בפריז באופן שונה מאנשים אחרים שטיילו במועדים אחרים.

 


מלונות בפריז 


מחפשים מלון בפריז? אני לא מקנא בכם! קחו בחשבון שהמלונות בפריז יקרים ברמה אחרת והתמורה לכסף היא נמוכה. מה עושים? נסו לטוס לא בעונת השיא, וחפשו דירת Airbnb במחיר שפוי או מלון במבצע.

איפה ישנים?

 

קופונים:

 • איירבנב – אם מעולם לא הזמנתם דירה ב-Airbnb אתם מוזמנים להשתמש בקופון הזה ולקבל מאיירבנב 150 ש"ח הנחה.
 • בוקינג.קום – אם אין לכם עדיין חשבון באתר Booking.com נשארו לי כמה קופונים אחרונים של 15$ (אם הם אזלו – עדכנו אותי בבקשה בתגובות).

 


5 אטרקציות שכל חופשה בפריז חייבת יכולה לכלול


 • לשוטט ברחובות – לפני שאתם נכנסים למוזיאונים ומבקרים במונומנטים המפורסמים של פריז, אני חושב שהאטרקציה המרכזית של העיר היא הרחובות שלה, בתי הקפה בהם הפריזאים יושבים ומתבוננים בעוברים והשבים וכמובן, הפטיסריז הקטנים עם דברי המאפה המפורסמים של פריז. איזורים טובים לשוטט בהם: הרובע הלטיני, רובע סן-ז'רמן הסמוך וגני לוקסמבורג שביניהם. בצידו הימני של הנהר ניתן לשוטט מכיכר פלאס דה-ווז' (Place des Vosges) דרך רובע לה-מארה, בעל המיקס האנושי של יהודים וקהילת גייז בולטת, דרך מרכז פומפידו ועד למוזיאון הלוברה. משם ניתן להמשיך לגני הטווילרי (Le Jardin des Tuileries) ועד לכיכר הקונקורד (Place de la Concorde). אם תשאלו אותי, חלק בלתי נפרד מהשיטוט בפריז הוא נסיעה במטרו מעורר הקנאה (אם אתה ישראלי) וידוע לשמצה (אם אתה פריזאי).

 

 • גבעת מונמארטר (Montmartre) וכנסיית הלב הקדוש  (סאקרה-קר | Sacré-Cœur) – נקודת תצפית מהממת על העיר, ורובע האמנים של פריז. שמו לב שיש הליכה בעליה מתחנת המטרו ועד לאתר עצמו, ואם תרצו לטפס לגג הכנסיה כדי לתצפת על הנוף, תיאלצו לטפס במדרגות תלולות. בסמוך לכניסה יש שוק אמנים צבעוני אבל  מאוד תיירותי – כנראה לא המקום לרכוש בו מזכרות. מכל החוויות שהיו לי בפריז, הרחבה שמתחת לכנסיה היתה המקום היחיד בכל החופשה בצרפת, בו הרגשתי לרגע לא בטוח, כאשר לאור יום וניסו להטריד אותי עם תרמית החוט המפורסמת של האיזור (לא שיתפתי פעולה והם נאלצו ללכת).

 

 • התצפית ממגדל מונפרנס – בניגוד למה שחושבים, התצפית הכי טובה והכי רומנטית בעיר איננה ממגדל אייפל אלא מקומה 56 במגדל מונפרנס. אם אתם רוצים לחוות שקיעה פריזאית כמו בתמונה הראשית של פוסט זה, תכננו את ההגעה שלכם, כך שתהיו כבר על הגג בשעה שלפני השקיעה. מוזמנים לצלם את הנוף ולהעלות בתגובות כאן. ניתן לקנות כרטיסים למגדל מונפרנס מראש. זה זול יותר מהמעלית למגדל אייפל, הנוף יפה יותר ויש הנחות לילדים (חינם עד גיל 4).

 

 • תצפית משער הנצחון – תצפית חביבה על השאנז-אליזה, למי שיצליח לטפס קרוב ל-300 מדרגות אל הגג – אין מעלית! ניתן לרכוש כרטיסים לשער הנצחון מראש ולדלג על התור לחלוטין

 

 • בית הקברות פר-לאשז (Père Lachaise) – בית קברות שבו קבורים מיטב הסלבס המקומיים וגם כמה מפורסמים בינלאומיים. תוכלו להגיע למקום בכוחות עצמכם, לשוטט בין הקברים ולחפש את ג'ים מוריסון, שופן, אדית פיאף ואת הקבר של אוסקר-ווייל, שזוכה עד היום לתשומת לב רבה, מכתבי אהבה, וחותמות ליפסטיק של מעריצות ומעריצים. כאמור, תוכלו להגיע למקום ולשוטט בכוחות עצמכם, אבל אם אתם מעוניינים בסיור מאורגן באנגלית, נסו את הסיור הזה באנגלית.

 

 


מוזיאונים וגלריות מומלצים בפריז


קל מאוד ללכת לאיבוד בין כל האפשרויות שפריז מציעה לשוחרי האמנות. נסו לא לקבל אובר-דוז של מוזיאונים ולבחור בקפידה את אלו שאתם נכנסים אליהם. חלק מהמוזיאונים מציעים כניסה חינם ביום מסויים בחודש,  ולחלק ניתן לרכוש כרטיסים מראש ובכך לקצר את התורים המעיקים. הקישורים כאן לרכישת כרטיסים מראש דרך חברת Tiqets לא מוזילים את הכניסה – רק מקלים על הכניסה.

 • הבית האירופאי לצילום (Maison Européenne de la Photographie)

  אחד המקומות הפחות מוכרים בפריז, העיר של הציירים הגדולים. הגעתי לשם במקרה כשחיפשתי גלריות מעניינות בטיים-אאוט. אם אתם חובבי צילום, שווה להיכנס לאתר שלהם ולבדק אילו תערוכות מתקיימות בזמן החופשה שלכם בפריז.

 

 • גלריית ז'ה דה פום (La galerie nationale du Jeu de Paume)

  זה לא המוזיאון הכי חשוב בפריז, אבל אם אתם אוהבים צילום ואמנות עכשווית – זו גלריה נהדרת לפתוח בה את החלק האמנותי שלכם בחופשה בפריז (לאתר הגלריה)

 

 • מוזיאון הלוברה (Louvre) – איך לקצר את התור או להיכנס בחינם?  

  ביום השבת הראשון של כל חודש, הלוברה פתוח בשעות הערב משעה 18:00 ועד 21:45. בשעות אלה הכניסה חינם. בשל העומס האדיר ניתן לרכוש מראש כרטיסים ליום ושעה ספציפיים, ולחסוך לעצמכם חלק מהתור בכניסה (הבידוק הבטחוני זהה לכולם). כרטיסים בהזמנה מראש יקרים יותר בכמה יורו, והם מתחילים ב-17 יורו לאדם (במקום 15 יורו). לרכישת כרטיסים ללוברה מראש 
  שעות ביקור מומלצות במוזיאון הלוברה: בסמוך לפתיחה או בימים בהם המוזיאון פתוח בלילה.
  שעות פתיחה: ימים א', ב', ה', ש': 9:00-18:00 | ימים ד',ו' 9:00-21:45 | המוזיאון סגור בימי ג'

 

 • מרכז פומפידו (Centre Georges-Pompidou) – 

  מוזיאון לאמנות מודרנית, עם המבנה שתוכלו לאהוב, תוכלו לשנוא – אבל לא תוכלו להתעלם ממנו, היות וכל הקישקעס של הבניין (תעלות הביוב, המים והאיוורו) נמצאים בחוץ. הכניסה לתערוכה הקבועה היא חינם ביום ראשון הראשון בכל חודש. בכל יום אחר, תוכלו לרכוש כרטיסים מראש למרכז פומפידו, (התערוכה הקבועה) ולקצר מעט את הכניסה.

 

 • מוזיאון ד'אורסיי (Musée d'Orsay)  

  המוזיאון ממקום בתחנת רכבת ישנה, מה שהופך אותו למעניין לא רק אומנותית, אלא גם ארכיטקטונית. ניתן למצוא בו יצירות אימפרסיוניסטיות של כל החבר'ה הידועים, כמו מונה, רנואר ואחרים. רכישת כרטיסים מראש מאפשרת לקצר חלק מהתור בכניסה למוזיאון. לרכישת כרטיסים מראש למוזיאון ד'אורסיי.

 

 • מוזיאון האורנז'רי (Musée de l'Orangerie) 

  יצירות איפרסיוניסטיות של אמנים ידועים כמו סזאן, מטיס, מונה, פיקאסו וחברים אחרים. המוזיאון ממוקם קרוב לכיכר פלאס דה לה קונקורד המפורסמת (Place de la Concorde). זהו מוזיאון קטן יחסית ל-לוברה האימתני, צפוף שם פחות ולכן נהניתי בו הרבה יותר מאשר בלוברה (עם כל הכבוד). ניתן לרכוש כרטיסים למוזיאון האוראנז'רי מראש ולקצר במעט את התור. בכל מקרה – אלו לא התורים האימתניים של הלוברה, והתור לבידוק הבטחוני זהה לכולם.

 

 • מוזיאונים מומלצים נוספים 

  יש עוד כל כך הרבה מוזיאונים יפים לאמנות, שהיריעה קצרה מלהכיל. נסו את מוזיאון רודן (לרכישת כניסה ללא תור), את ה-פטי-פלה (Petit Palais) הלוא הוא המוזיאון לאומנויות יפות (לרכישת כניסה ללא תור)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?

2 תגובות

 1. תודה על התמונות, זה לא שהן יפות – זה ברור, אתה בעיר כה פוטגנית – אבל תפסת משהו מרוח המקום ושוב התעורר בי הגעגוע. תבלה. המארה זו בחירה טובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

המומלצים

היו הראשונים לגלות!

מצטרפים לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה" ומקבלים עדכון במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.