ראיתי עיר עוטפת אור – פריז למטייל ב-2021

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
וירוס קורונה - המצלמה מוסיפה חמישה קילו

לטייל בתקופת הקורונה

בעידן הקורונה חשוב יותר מתמיד לוודא מראש: שעות פתיחה, תנאי כניסה לאטרקציות (חובת מסיכה, הגבלת כמות מבקרים, דרישה להזמנת תור מראש) ותחבורה. לטסים לטיולים בחו"ל כדאי לבדוק האם קיימת חובת בידוד בהלוך או בחזור, ואת תנאי ביטול של טיסות ומלונות. 

"הרשו לי לספר לכם על התקופה שבה חייתי בפריז". משפט שתמיד חלמתי לומר בהתנשאות ובנגיעות של מבטא צרפתי, תוך שאני לוגם יין אדום משובח, אחרי שהנחתי לו לנשום כמובן.

במציאות, מעולם לא חייתי מחוץ לישראל ולא אדע לזהות יין טוב גם אם אפגוש אותו ברחוב. ובכל זאת – הרשו לי לספר לכם על התקופה שבה "חייתי בפריז", גם אם היא נמשכה רק… שבוע וקצת.

כפריזאי לשבוע, היה חשוב לי לבחור היטב את השכונה בה אגור. בתחילה קרצו לי הרובע הלטיני ושכונת סאן ז'רמן, אבל כאשר הבנתי שה-Marais הוא איזור טרנדי שבו חיים בהרמוניה גם יהודים חרדיים וגם לא מעט גייז, ידעתי מיד שארגיש שם בבית. אחרי הכל, גם אני שואף להיות טרנדי ומבחינת אוכלוסיה – אני מרגיש לגמרי שייך לשתי הקבוצות גם יחד, בהיותי גם גייז וגם חרדתי.


בסוף הפוסט על פריז למטייל מחכה לך מידע על:

טיסות לפריז | חיפוש מלונות בפריז | אטרקציות בפריז למטייל | מוזיאונים וגלריות לאמנות בפריז


אין כמו לראות את האייפל מבצבץ מכל פינה
אין כמו לראות את האייפל מבצבץ מכל פינה

מונמרטרה (Montmartre), פריז למטייל | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר


? טיפ למלונות בפריז:

חפשו מקום מרכזי יחסי. אני ממליץ על הרובע הלטיני, שכונת סאן ז'רמן וה- –Marais.


 

רובע המארה - אחד האיזורים המומלצים לשיטוט ברחובות העיר
רובע המארה – אחד האיזורים המומלצים לשיטוט ברחובות העיר
מדרגות תלולות - חלק מכל חופשה בפריז
מדרגות תלולות – חלק מכל חופשה בפריז

כמקובל בדירות פריזאיות, אל הדירה שלי ברובע המארה הובילו ארבע קומות של מדרגות עץ עקומות, קטנות וקשות לטיפוס, אשר אמנם הוציאו לי את הרצון לחיות, אבל עזרו לי לתרגל את הלוק הצרפתי החמוץ שלי, הכולל שרבוב שפתיים תוך הפטרת "פפפפ" מתריס, להבעת חוסר שביעות רצון.

הטיפוס במדרגות הופך למשתלם כאשר מגיעים לדירה ופותחים את שורת החלונות הצרפתיים המשתרעים מהרצפה ועד לתקרה הגבוהה. מהחלונות נשקף נוף אורבני מרהיב של בניינים, מרפסות וגגות העיר פריז, מראה שגורם לך לרצות להוציא מכונת כתיבה ישנה ולהרגיש לרגע ויקטור הוגו.

איך למצוא מה קורה בעיר במהלך החופשה שלכם בעיר?

לא הגעתי לפריז עם אג'נדה מסודרת ועל כן אחרי שהתמקמתי בדירה, יצאתי לאתר בית קפה פריזאי שכונתי, כזה עם שולחנות קטנים בחוץ וכסאות שפונים לכוון המדרכה, בו אוכל לתצפת על העוברים והשבים ולתכנן את הימים הבאים בעיר. לאחר שהזמנתי את הקפה (איך לעזאזל מזמינים קפה-אוֹ-לֶה-סויה?!), ניגשתי למלאכת התכנון.

כשאני נמצא בערים גדולות, חשוב לי, מעבר לאטרקציות המתבקשות, לטעום גם מעט מהסצנה המקומית ולכן בחסות הוויי-פיי של בית הקפה, פתחתי את אתר Time Out Paris וקראתי על כל האירועים, מקומות הבילוי העדכניים והתערוכות הזמניות בהם אוכל לבקר באותו שבוע – אלו שלא יופיעו בשום מדריך טיולים רשמי, כמו למשל תערוכות צילום מתחלפות בבית הצילום האירופאי (Maison Européenne de la Photographie) או פסטיבל בלוז שהתקיים במקרה באותם תאריכים.

תמונה של בית קפה בפריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר


? טיפ לאטרקציות בפריז:

פריז היא עיר דינמית ובכל רגע מתרחשים בה אירועים ותערוכות. אל תסתפקו במסלול ממדריך הטיולים הישן. בדקו באתר של time out Paris מה מתרחש כשאתם שם.


 

תמונה של שער הנצחון, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר

תמונה של המדרגות לשער הנצחון, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
שער הנצחון – שוב מדרגות!

פריז הקלאסית – הדברים שחייבים שאפשר לראות

ובכל זאת, לא יכלתי לוותר על האטרקציות התיירותיות המרכזיות שיש לעיר להציע, כמו ה-Montmartre, שער הנצחון (שוב המון מדרגות!), הנוטרה-דאם וכמובן מגדל אייפל, המרשים ביום, אך מרשים שבעתיים בלילה. לדעתי אין צורך לעלות על האייפל – אחרי הכל, אם תרצו לצפות בנוף פנורמי מרהיב של פריז כשמגדל אייפל מתנוסס במרכזו, תוכלו לעשות זאת מכל מקום גבוה בעיר, פרט ל…מגדל אייפל עצמו (תחשבו על זה).


? טיפ לרומנטיקנים בפריז:

הדרך הטובה לצפות במגדל אייפל בשקיעה איננה ממגדל אייפל, אלא מהתצפית במגדל מונפרנס


האם באמת כל חופשה בפריז צריכה לעבור בלוברה? אני לא בטוח...
האם באמת כל חופשה בפריז צריכה לעבור בלוברה? אני לא בטוח…

מוזיאון הלובר (לוברה!) הוא אחד המקומות שבדיעבד הייתי מוותר עליהם, אלא אם כן אתם חיים ונושמים אמנות. אם אינכם שוחרי אמנות מבטן ומלידה, נקלעתם בטעות ללובר ומשעמם לכם, הפנו את מבטכם מיצירות המופת אל עבר עדר האנשים שצופה בהן – לפעמים מדובר במיצג אמנותי קומי-טראגי מעניין לא פחות…

אנשים מצלמים את המונה ליזה, מוזיאון הלוברה (Louvre), פריס צרפת | בלוג הצילום של עופר קידר | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריס

אנשים מצלמים את המונה ליזה, מוזיאון הלוברה (Louvre), פריס צרפת | בלוג הצילום של עופר קידר | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריס


? טיפ על מוזיאון הלובר:

מוזיאון הלובר איננו חובה!  כן, אני יודע שיהרגו אותי על הטיפ הזה, אבל הלובר הוא ענק ועמוס. אם אתם שוחרי אמנות, הביקור בלובר הוא חובה עבורכם, אבל לכל השאר הייתי ממליץ לבקר במוזיאונים או גלריות קטנים יותר


ומה לגבי תושבי העיר? בניגוד לתדמית העילאית והמתנשאת שלהם, האנשים שפגשתי בפריז היו ברובם אדיבים ודיברו אנגלית טובה.

הם אמנם קצת מעיקים עם הקיטור המתמשך שלהם על המטרו של העיר (נראה אותם שורדים את קו 66 בתל אביב…), אבל מפצים על זה בהמון שיק. עם זאת, ולמרות החיבה היתרה שפיתחתי לצרפתים במהלך החופשה בפריז – על העובדה שהם נשארים חטובים למרות האוכל הצרפתי המשמין שהם אוכלים, כנראה אנטור לפריזאים טינה לנצח (אנטישמים!).

תמונה של הגרגוילס המפורסמים בכנסית נוטרה-דאם
תצפית מהנוטרה דאם – הרבה לפני השריפה

 


?  טיפ על… טיפים במסעדות בפריס:

המלצרים בצרפת מקבלים משכורת ותנאים סוציאלים ולכן לא נהוג להשאיר במסעדות טיפ, אלא רק עיגול למעלה (יכולים להוסיף 1-2 יורו, אבל לא 12-15% כמקובל בארץ).


 

פריז קיבלה הרים של סופרלטיבים לאורך השנים וגם אם בעבר נהגתי לגלגל עיניים בכל פעם ששמעתי מישהו מדבר בשבחה של העיר, אחרי התקופה בה חייתי בפריז [מבטא צרפתי, פאוזה דרמטית ולגימת שלוק יין], אני יכול לקבוע בודאות שזו אחת הערים היותר מעניינות בהן ביקרתי וללא ספק הפוטוגנית מבין כולן.

הפוסט על חופשה בפריז פורסם לראשונה כפוסט אורח בבלוג של Hotels Combined ב-הארץ.

 

רוצים לקרוא עוד על צרפת ופריז למטייל העצמאי?


כל הטיפים לחופשה בפריז מרוכזים בסוף הפוסט, כולל:

טיסות לפריז | חיפוש מלונות בפריז | אטרקציות בפריז למטייל | מוזיאונים וגלריות לאמנות בפריז


לפריז הגעתי במסגרת טיול לצרפת, אותו פתחתי בעמק הלואר, משם המשכתי למון סן מישל ולנורמנדי, ולבסוף – פריז. אם אתם אוהבים לטוס למקומות רחוקים,  מוזמנים לצלול לכל הפוסטים שלי על טיולים בחו"ל.

0 0 votes
Article Rating
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

עפר קידר

עפר קידר

קוראים לי עפר קידר – לשעבר הייטקיסט וכיום צלם ובלוגר טיולים. את בלוג הצילום: "המצלמה מוסיפה חמישה קילו" הקמתי בשנת 2014 ואני מנסה לשלב בו את האהבות הגדולות שלי שהן טיולים בעולם וצילום של אנשים ותרבויות.

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

צילום: אלינור רויזמן | DOG-MA Photography

מצלמת את החברים הכי טובים שלה – ראיון עם הצלמת אלינור רויזמן

היא מגדלת שלוש כלבות, שני חתולים, תוכי וסוס. היא זכתה במקום הראשון בתחרות צילום כלבים יוקרתית של ההתאחדות לכלבנות של בריטניה והתמונה הזוכה שלה מוצגת בימים אלו בתערוכה בלונדון. אני רוצה להציג בפניכם את הצלמת עם הלקוחות הכי פרוותיים והכי חמודים בארץ: אלינור רויזמן.

להמשך הפוסט>>

מה דעתך על הפוסט?

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יסמין, שם אמצעי פריז
יסמין, שם אמצעי פריז
9 באוגוסט 2015 13:47

תודה על התמונות, זה לא שהן יפות – זה ברור, אתה בעיר כה פוטגנית – אבל תפסת משהו מרוח המקום ושוב התעורר בי הגעגוע. תבלה. המארה זו בחירה טובה

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.