חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ראיתי עיר עוטפת אור – פריז למטייל ב-2024

"הרשו לי לספר לכם על התקופה שבה חייתי בפריז". משפט שתמיד חלמתי לומר בהתנשאות ובנגיעות של מבטא צרפתי, תוך שאני לוגם יין אדום משובח, אחרי שהנחתי לו לנשום כמובן.

במציאות, מעולם לא חייתי מחוץ לישראל ולא אדע לזהות יין טוב גם אם אפגוש אותו ברחוב. ובכל זאת – הרשו לי לספר לכם על התקופה שבה "חייתי בפריז", גם אם היא נמשכה רק… שבוע וקצת.

כפריזאי לשבוע, היה חשוב לי לבחור היטב את השכונה בה אגור. בתחילה קרצו לי הרובע הלטיני ושכונת סאן ז'רמן, אבל כאשר הבנתי שה-Marais הוא איזור טרנדי שבו חיים בהרמוניה גם יהודים חרדיים וגם לא מעט גייז, ידעתי מיד שארגיש שם בבית. אחרי הכל, גם אני שואף להיות טרנדי ומבחינת אוכלוסיה – אני מרגיש לגמרי שייך לשתי הקבוצות גם יחד, בהיותי גם גייז וגם חרדתי.


כל המידע הפרקטי לתכנון החופשה נמצא בהמשך:

תוכן עניינים

 אין כמו לראות את האייפל מבצבץ מכל פינה
אין כמו לראות את האייפל מבצבץ מכל פינה

מונמרטרה (Montmartre), פריז למטייל | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר


💡 טיפ למלונות בפריז:

חפשו מקום מרכזי יחסי. אני ממליץ על הרובע הלטיני, שכונת סאן ז'רמן וה- –Marais.


 

רובע המארה - אחד האיזורים המומלצים לשיטוט ברחובות העיר
רובע המארה – אחד האיזורים המומלצים לשיטוט ברחובות העיר
מדרגות תלולות - חלק מכל חופשה בפריז
מדרגות תלולות – חלק מכל חופשה בפריז

כמקובל בדירות פריזאיות, אל הדירה שלי ברובע המארה הובילו ארבע קומות של מדרגות עץ עקומות, קטנות וקשות לטיפוס, אשר אמנם הוציאו לי את הרצון לחיות, אבל עזרו לי לתרגל את הלוק הצרפתי החמוץ שלי, הכולל שרבוב שפתיים תוך הפטרת "פפפפ" מתריס, להבעת חוסר שביעות רצון.

הטיפוס במדרגות הופך למשתלם כאשר מגיעים לדירה ופותחים את שורת החלונות הצרפתיים המשתרעים מהרצפה ועד לתקרה הגבוהה. מהחלונות נשקף נוף אורבני מרהיב של בניינים, מרפסות וגגות העיר פריז, מראה שגורם לך לרצות להוציא מכונת כתיבה ישנה ולהרגיש לרגע ויקטור הוגו.

איך למצוא מה קורה בעיר במהלך החופשה שלכם בעיר?

לא הגעתי לפריז עם אג'נדה מסודרת ועל כן אחרי שהתמקמתי בדירה, יצאתי לאתר בית קפה פריזאי שכונתי, כזה עם שולחנות קטנים בחוץ וכסאות שפונים לכוון המדרכה, בו אוכל לתצפת על העוברים והשבים ולתכנן את הימים הבאים בעיר. לאחר שהזמנתי את הקפה (איך לעזאזל מזמינים קפה-אוֹ-לֶה-סויה?!), ניגשתי למלאכת התכנון.

כשאני נמצא בערים גדולות, חשוב לי, מעבר לאטרקציות המתבקשות, לטעום גם מעט מהסצנה המקומית ולכן בחסות הוויי-פיי של בית הקפה, פתחתי את אתר Time Out Paris וקראתי על כל האירועים, מקומות הבילוי העדכניים והתערוכות הזמניות בהם אוכל לבקר באותו שבוע – אלו שלא יופיעו בשום מדריך טיולים רשמי, כמו למשל תערוכות צילום מתחלפות בבית הצילום האירופאי (Maison Européenne de la Photographie) או פסטיבל בלוז שהתקיים במקרה באותם תאריכים.

תמונה של בית קפה בפריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר


💡 טיפ לאטרקציות בפריז:

פריז היא עיר דינמית ובכל רגע מתרחשים בה אירועים ותערוכות. אל תסתפקו במסלול ממדריך הטיולים הישן. בדקו באתר של time out Paris מה מתרחש כשאתם שם.


 

תמונה של שער הנצחון, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר

תמונה של המדרגות לשער הנצחון, פריז, צרפת | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריז | בלוג הצילום של עפר קידר
שער הנצחון – שוב מדרגות!

פריז הקלאסית – הדברים שחייבים שאפשר לראות

ובכל זאת, לא יכלתי לוותר על האטרקציות התיירותיות המרכזיות שיש לעיר להציע, כמו ה-Montmartre, שער הנצחון (שוב המון מדרגות!), הנוטרה-דאם וכמובן מגדל אייפל, המרשים ביום, אך מרשים שבעתיים בלילה. לדעתי אין צורך לעלות על האייפל – אחרי הכל, אם תרצו לצפות בנוף פנורמי מרהיב של פריז כשמגדל אייפל מתנוסס במרכזו, תוכלו לעשות זאת מכל מקום גבוה בעיר, פרט ל…מגדל אייפל עצמו (תחשבו על זה).


💡 טיפ לרומנטיקנים בפריז:

הדרך הטובה לצפות במגדל אייפל בשקיעה איננה ממגדל אייפל, אלא מהתצפית במגדל מונפרנס


האם באמת כל חופשה בפריז צריכה לעבור בלוברה? אני לא בטוח...
האם באמת כל חופשה בפריז צריכה לעבור בלוברה? אני לא בטוח…

מוזיאון הלובר (לוברה!) הוא אחד המקומות שבדיעבד הייתי מוותר עליהם, אלא אם כן אתם חיים ונושמים אמנות. אם אינכם שוחרי אמנות מבטן ומלידה, נקלעתם בטעות ללובר ומשעמם לכם, הפנו את מבטכם מיצירות המופת אל עבר עדר האנשים שצופה בהן – לפעמים מדובר במיצג אמנותי קומי-טראגי מעניין לא פחות…

אנשים מצלמים את המונה ליזה, מוזיאון הלוברה (Louvre), פריס צרפת | בלוג הצילום של עופר קידר | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריס

אנשים מצלמים את המונה ליזה, מוזיאון הלוברה (Louvre), פריס צרפת | בלוג הצילום של עופר קידר | ראיתי עיר עוטפת אור - חופשה בפריס


💡 טיפ על מוזיאון הלובר:

מוזיאון הלובר איננו חובה!  כן, אני יודע שיהרגו אותי על הטיפ הזה, אבל הלובר הוא ענק ועמוס. אם אתם שוחרי אמנות, הביקור בלובר הוא חובה עבורכם, אבל לכל השאר הייתי ממליץ לבקר במוזיאונים או גלריות קטנים יותר


ומה לגבי תושבי העיר? בניגוד לתדמית העילאית והמתנשאת שלהם, האנשים שפגשתי בפריז היו ברובם אדיבים ודיברו אנגלית טובה.

הם אמנם קצת מעיקים עם הקיטור המתמשך שלהם על המטרו של העיר (נראה אותם שורדים את קו 66 בתל אביב…), אבל מפצים על זה בהמון שיק. עם זאת, ולמרות החיבה היתרה שפיתחתי לצרפתים במהלך החופשה בפריז – על העובדה שהם נשארים חטובים למרות האוכל הצרפתי המשמין שהם אוכלים, כנראה אנטור לפריזאים טינה לנצח (אנטישמים!).

תמונה של הגרגוילס המפורסמים בכנסית נוטרה-דאם
תצפית מהנוטרה דאם – הרבה לפני השריפה

 


💡 טיפ על… טיפים במסעדות בפריס:

המלצרים בצרפת מקבלים משכורת ותנאים סוציאלים ולכן לא נהוג להשאיר במסעדות טיפ, אלא רק עיגול למעלה (יכולים להוסיף 1-2 יורו, אבל לא 12-15% כמקובל בארץ).


 

פריז קיבלה הרים של סופרלטיבים לאורך השנים וגם אם בעבר נהגתי לגלגל עיניים בכל פעם ששמעתי מישהו מדבר בשבחה של העיר, אחרי התקופה בה חייתי בפריז [מבטא צרפתי, פאוזה דרמטית ולגימת שלוק יין], אני יכול לקבוע בודאות שזו אחת הערים היותר מעניינות בהן ביקרתי וללא ספק הפוטוגנית מבין כולן.

הפוסט על חופשה בפריז פורסם לראשונה כפוסט אורח בבלוג של Hotels Combined ב-הארץ.

סרטון מהחופשה בפריז:

רוצים לקרוא עוד על צרפת ופריז למטייל העצמאי?

לפריז הגעתי במסגרת טיול לצרפת, אותו פתחתי בעמק הלואר, משם המשכתי למון סן מישל ולנורמנדי, ולבסוף – פריז. אם אתם אוהבים לטוס למקומות רחוקים,  מוזמנים לצלול לכל הפוסטים שלי על טיולים בחו"ל.


פריז למטייל – טיפים, מלונות בפריז, אטרקציות מיוחדות

פריז היא עיר מלאה באטרקציות, פסטיבלים, תערוכות ואפשרויות בלתי מוגבלות, כך שאי אפשר באמת לסקור על קצה המזלג את כל מה שיש לעיר להציע, בלי ללכת לאיבוד. כשאתם מגיעים לעיר, נסו לחפש בגוגל או בטיים-אאוט פריז אילו מופעים, תערוכות ופסטיבלים מתקיימים בתאריכים הטיול שלכם, וכך תוכלו לחוות חופשה בעיר באופן שונה מאנשים אחרים שטיילו במועדים אחרים.

 


טיסות לפריז


טיסות לפריז יוצאות מנתב"ג לעיתים תכופות, כך שנותר לכם רק לבחור. לחברת איירפרנס ו-אלעל יש טיסות סדירות לשדה התעופה שארל דה גול (CDG), אליו יש טיסות גם של חברת הלואו קוסו איזי ג'ט.

לעומתם, חברת טראנסאביה נוחתת בשדה התעופה אורלי, וכחברת לואו קוסט, תוכלו למצוא דרכה לפעמים טיסות זולות לפריז. שני שדות התעופה נמצאים מעט מחוץ לעיר, אבל ניתן להגיע מהם בתחבורה ציבורית בצורה נוחה ומהירה. לדעתי כדאי לבצע השוואת מחירי טיסה באתרים כמו גוגל טיסות או סקייסקנר, אבל אם חשוב לכם להזמין כרטיסים מסוכנות נסיעות מקומית, נסו למצוא דילים לפריז (או חבילות נופש) בחברות נסיעה כמו איסתא, גוליבר או כספי טורס.

 

 


מלונות בפריז 


מחפשים מלון בפריז? אני לא מקנא בכם! קחו בחשבון שהמלונות בעיר יקרים ברמה אחרת והתמורה לכסף היא נמוכה. מה עושים? נסו לטוס לא בעונת השיא, וחפשו דירת Airbnb במחיר שפוי או מלון במבצע.

איפה ישנים?

 • חפשו מקום מרכזי יחסי. אני  ממליץ על הרובע הלטיני, שכונת סאן ז'רמן ורובע המארה.
 • נסו את מלון Hotel Le petit Paris או מלון Hôtel Belloy Saint-Germain
  לא ישנתי באף אחד מהם, אבל ההמלצות עליהן סה"כ טובות והצלחתי למצוא בהם בעבר מחירים שפויים.
 • אם חשוב לכם מלון בוטיק מעוצב ואיכותי – נסו את מלון Jules & Jim, מלון קטן ומעוצב ברובע המארה, עם המלצות מכאן ועד הלוברה.

 

קופונים:

 • איירבנב – אם מעולם לא הזמנתם דירה ב-Airbnb אתם מוזמנים להשתמש בקופון הזה ולקבל מאיירבנב 150 ש"ח הנחה.
 • בוקינג.קום – אם אין לכם עדיין חשבון באתר Booking.com נשארו לי כמה קופונים אחרונים של 15$ (הקופונים אזלו).

 


פריז – 5 אטרקציות שכל חופשה חייבת יכולה לכלול (נו, וגם דיסנילנד פריז, לחובבי הז'אנר)


 • לשוטט ברחובות – לפני שאתם נכנסים למוזיאונים ומבקרים במונומנטים המפורסמים של העיר, אני חושב שהאטרקציה המרכזית של העיר היא הרחובות שלה, בתי הקפה בהם הפריזאים יושבים ומתבוננים בעוברים והשבים וכמובן, הפטיסריז הקטנים עם דברי המאפה המפורסמים. איזורים טובים לשוטט בהם: הרובע הלטיני, רובע סן-ז'רמן הסמוך וגני לוקסמבורג שביניהם. בצידו הימני של הנהר ניתן לשוטט מכיכר פלאס דה-ווז' (Place des Vosges) דרך רובע לה-מארה, בעל המיקס האנושי של יהודים וקהילת גייז בולטת, דרך מרכז פומפידו ועד למוזיאון הלוברה. משם ניתן להמשיך לגני הטווילרי (Le Jardin des Tuileries) ועד לכיכר הקונקורד (Place de la Concorde). אם תשאלו אותי, חלק בלתי נפרד מהשיטוט בעיר הוא נסיעה במטרו מעורר הקנאה (אם אתה ישראלי) וידוע לשמצה (אם אתה פריזאי).

 

 • גבעת מונמארטר (Montmartre) וכנסיית הלב הקדוש  (סאקרה-קר | Sacré-Cœur) – נקודת תצפית מהממת על העיר, ורובע האמנים של פריז. שמו לב שיש הליכה בעליה מתחנת המטרו ועד לאתר עצמו, ואם תרצו לטפס לגג הכנסיה כדי לתצפת על הנוף, תיאלצו לטפס במדרגות תלולות. בסמוך לכניסה יש שוק אמנים צבעוני אבל  מאוד תיירותי – כנראה לא המקום לרכוש בו מזכרות. מכל החוויות שהיו לי בצרפת, הרחבה שמתחת לכנסיה היתה המקום היחיד בכל החופשה בצרפת, בו הרגשתי לרגע לא בטוח, כאשר לאור יום וניסו להטריד אותי עם תרמית החוט המפורסמת של האיזור (לא שיתפתי פעולה והם נאלצו ללכת).

 

 • התצפית ממגדל מונפרנס – בניגוד למה שחושבים, התצפית הכי טובה והכי רומנטית בעיר איננה ממגדל אייפל אלא מקומה 56 במגדל מונפרנס. אם אתם רוצים לחוות שקיעה פריזאית כמו בתמונה הראשית של פוסט זה, תכננו את ההגעה שלכם, כך שתהיו כבר על הגג בשעה שלפני השקיעה. מוזמנים לצלם את הנוף ולהעלות בתגובות כאן. ניתן לקנות כרטיסים למגדל מונפרנס מראש. זה זול יותר מהמעלית למגדל אייפל, הנוף יפה יותר ויש הנחות לילדים (חינם עד גיל 4).

 

 • תצפית משער הנצחון – תצפית חביבה על השאנז-אליזה, למי שיצליח לטפס קרוב ל-300 מדרגות אל הגג – אין מעלית! ניתן לרכוש כרטיסים לשער הנצחון מראש ולדלג על התור לחלוטין

 

 • בית הקברות פר-לאשז (Père Lachaise) – בית קברות שבו קבורים מיטב הסלבס המקומיים וגם כמה מפורסמים בינלאומיים. תוכלו להגיע למקום בכוחות עצמכם, לשוטט בין הקברים ולחפש את ג'ים מוריסון, שופן, אדית פיאף ואת הקבר של אוסקר-ווייל, שזוכה עד היום לתשומת לב רבה, מכתבי אהבה, וחותמות ליפסטיק של מעריצות ומעריצים. כאמור, תוכלו להגיע למקום ולשוטט בכוחות עצמכם, אבל אם אתם מעוניינים בסיור מאורגן באנגלית, נסו את הסיור הזה באנגלית.

 

 


מוזיאונים בפריז וגלריות מומלצות לאמנות


קל מאוד ללכת לאיבוד בין כל האפשרויות שפריז מציעה לשוחרי האמנות. נסו לא לקבל אובר-דוז של מוזיאונים ולבחור בקפידה את אלו שאתם נכנסים אליהם. חלק מהמוזיאונים מציעים כניסה חינם ביום מסויים בחודש,  ולחלק ניתן לרכוש כרטיסים מראש ובכך לקצר את התורים המעיקים.

הקישורים כאן לרכישת כרטיסים מראש דרך חברת Tiqets לא מוזילים את הכניסה – רק מקלים על הכניסה. אני תמיד ממליץ לבדוק את המחירים בעוד חברות אמינות ולמצוא את הכרטיסים היעילים ביותר והזולי םביותר עבורכם.

 • הבית האירופאי לצילום (Maison Européenne de la Photographie)

  אחד המקומות הפחות מוכרים בפריז, העיר של הציירים הגדולים. הגעתי לשם במקרה כשחיפשתי גלריות מעניינות בטיים-אאוט. אם אתם חובבי צילום, שווה להיכנס לאתר שלהם ולבדק אילו תערוכות מתקיימות בזמן החופשה שלכם.

 

 • גלריית ז'ה דה פום (La galerie nationale du Jeu de Paume)

  זה לא המוזיאון הכי חשוב בעיר, אבל אם אתם אוהבים צילום ואמנות עכשווית – זו גלריה נהדרת לפתוח בה את החלק האמנותי שלכם בחופשה בפריז (לאתר הגלריה)

 

 • מוזיאון הלוברה (Louvre) – איך לקצר את התור או להיכנס בחינם?  

  ביום השבת הראשון של כל חודש, הלוברה פתוח בשעות הערב משעה 18:00 ועד 21:45. בשעות אלה הכניסה חינם. בשל העומס האדיר ניתן לרכוש מראש כרטיסים ליום ושעה ספציפיים, ולחסוך לעצמכם חלק מהתור בכניסה (הבידוק הבטחוני זהה לכולם). כרטיסים בהזמנה מראש יקרים יותר בכמה יורו, והם מתחילים ב-17 יורו לאדם (במקום 15 יורו). לרכישת כרטיסים ללוברה מראש 
  שעות ביקור מומלצות במוזיאון הלוברה: בסמוך לפתיחה או בימים בהם המוזיאון פתוח בלילה.
  שעות פתיחה: ימים א', ב', ה', ש': 9:00-18:00 | ימים ד',ו' 9:00-21:45 | המוזיאון סגור בימי ג'

 

 • מרכז פומפידו (Centre Georges-Pompidou) – 

  מוזיאון לאמנות מודרנית, עם המבנה שתוכלו לאהוב, תוכלו לשנוא – אבל לא תוכלו להתעלם ממנו, היות וכל הקישקעס של הבניין (תעלות הביוב, המים והאיוורו) נמצאים בחוץ. הכניסה לתערוכה הקבועה היא חינם ביום ראשון הראשון בכל חודש. בכל יום אחר, תוכלו לרכוש כרטיסים מראש למרכז פומפידו, (התערוכה הקבועה) ולקצר מעט את הכניסה.

 

 • מוזיאון ד'אורסיי (Musée d'Orsay)  

  המוזיאון ממקום בתחנת רכבת ישנה, מה שהופך אותו למעניין לא רק אומנותית, אלא גם ארכיטקטונית. ניתן למצוא בו יצירות אימפרסיוניסטיות של כל החבר'ה הידועים, כמו מונה, רנואר ואחרים. רכישת כרטיסים מראש מאפשרת לקצר חלק מהתור בכניסה למוזיאון. לרכישת כרטיסים מראש למוזיאון ד'אורסיי.

 

 • מוזיאון האורנז'רי (Musée de l'Orangerie) 

  יצירות איפרסיוניסטיות של אמנים ידועים כמו סזאן, מטיס, מונה, פיקאסו וחברים אחרים. המוזיאון ממוקם קרוב לכיכר פלאס דה לה קונקורד המפורסמת (Place de la Concorde). זהו מוזיאון קטן יחסית ל-לוברה האימתני, צפוף שם פחות ולכן נהניתי בו הרבה יותר מאשר בלוברה (עם כל הכבוד). ניתן לרכוש כרטיסים למוזיאון האוראנז'רי מראש ולקצר במעט את התור. בכל מקרה – אלו לא התורים האימתניים של הלוברה, והתור לבידוק הבטחוני זהה לכולם.

 

 • מוזיאונים מומלצים נוספים 

  יש עוד כל כך הרבה מוזיאונים יפים לאמנות, שהיריעה קצרה מלהכיל. נסו את מוזיאון רודן (לרכישת כניסה ללא תור), את ה-פטי-פלה (Petit Palais) הלוא הוא המוזיאון לאומנויות יפות (לרכישת כניסה ללא תור)


כרטיסים לטורניר רולאן גרוס – גראנד סלאם (French Open)


אירוע אליפות הטניס צרפת הפתוחה (The French Open) הוא השני מבין ארבעה אירועי הגראנד סלאם (Grand Slam) השנתיים. הוא נערך באצטדיון רולאנד-גרוס בפריז, צרפת. הטורניר משוחק במגרשי חימר ונמשך שבועיים. הרולאנד-גרוס הוא אחד מאירועי הטניס החשובים בעולם. הוא דורג כטורניר הטניס הטוב ביותר בשנת 2018 על ידי ATP World Tour ו-WTA Tour.
כרטיסים לרולאנד גרוס ניתן להשיג כאן.


כרטיסים לכדורגל בפריז (פריז סן-ז'רמן)


פאריס סן ז'רמן (Paris Saint-Germain F.C) הוא מועדון כדורגל צרפתי שנוסד בשנת 1970. מדובר במועדון המצליח ביותר בצרפת עם 10 אליפויות ליגה ו-12 גביעי מדינה. פריס סן ז'רמן זכתה גם בגביע אופ"א למחזיקות גביע, גביע אינטרטוטו אחד וחמישה גביעי קופה דה פראנס. אם אתם מגיעים לפריז כדי לצפות במשחק של פ.ס.ז, תוכלו לרכוש כרטיסים כאן.

5 3 votes
Article Rating

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

Picture of עפר קידר
עפר קידר

קוראים לי עפר קידר – לשעבר הייטקיסט וכיום צלם ובלוגר טיולים. את בלוג הצילום: "המצלמה מוסיפה חמישה קילו" הקמתי בשנת 2014 ואני מנסה לשלב בו את האהבות הגדולות שלי שהן טיולים בעולם וצילום של אנשים ותרבויות.

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יסמין, שם אמצעי פריז
יסמין, שם אמצעי פריז
9 באוגוסט 2015 13:47

תודה על התמונות, זה לא שהן יפות – זה ברור, אתה בעיר כה פוטגנית – אבל תפסת משהו מרוח המקום ושוב התעורר בי הגעגוע. תבלה. המארה זו בחירה טובה

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן