חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

למצוא טיסות זולות לחו"ל כמו מקצוענים ? מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)

אם תשאלו אנשים שטסים הרבה לחו"ל, לכל אחד מהם יש את האתר הראשון אליו הוא ניגש לחיפוש טיסות זולות. במקרה שלי, מדובר בגוגל פלייטס (Google Fligts) או "גוגל טיסות" בשמו הרשמי בישראל.

במדריך הזה אני רוצה לחלוק איתכם לא רק את המידע הבסיסי לחיפוש טיסות זולות בגוגל טיסות, אלא גם את כל הטריקים הקטנים שעוזרים לי להוזיל את הטיסות שלי בצורה משמעותית. אם אתם מכירים כבר את גוגל טיסות, תוכלו לדלג ישירות לחלק על "גוגל טיסות למתקדמים".

 

מה במדריך גוגל טיסות (Google flights):

המדריך למתחיליםגוגל טיסות למתקדמים: הטיסות הזולות באמת | טיסות זולות ליעד ותאריך לא ידועים

 

מתי כדאי להשתמש בגוגל טיסות (Google flights) לאיתור טיסות זולות לחו"ל

גוגל טיסות מעולה לאיתור טיסות כאשר היעד ותאריך הנסיעה ידועים פחות או יותר, אבל בסוף המדריך אסביר איך להיעזר בגוגל-טיסות גם כדי לאתר טיסות זולות לחו"ל כשהיעד והתאריך גמישים.

אני אוהב את גוגל טיסות גם בזכות היכולת לאתר טיסות לואו-קוסט, גם בגלל הקלות שבה המערכת מאפשרת להוזיל את הטיסה ולמצוא טיסות ליעדים סודיים, ע"י שינויים קטנים בחיפוש וגם כי גוגל יודע לסמן כשהמחיר אינו כולל טרולי שעולה איתנו למטוס.

מצד שני, כדאי לזכור שגוגל טיסות (כמו אתר סקייסקנר ואחרים)  הוא לא סוכנות נסיעות, אלא רק מנוע חיפוש. רגע לפני שנבצע את ההזמנה, גוגל יעביר אותנו לאתר חברת התעופה או סוכנות הנסיעות (כגון: Kiwi) לביצוע ההזמנה. זה אומר שכל שאלה, בקשה או תלונה שיכולה להיות לנו כנוסעים, תתבצע מול החברה ממנה הזמנו את הטיסה (ולא מול גוגל).

 


גוגל טיסות למתחילים – איך מוצאים טיסות זולות ב-Google Flights?


 

בחירת שפה, מטבע ומיקום

נכנסים לאתר גוגל טיסות בעברית או ל-google flights באנגלית.

הגדרות כמו שפה, המטבע שבו מוצגים המחירים והמיקום שלכם נמצאות בתחתית המסך.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
הגדרת שפה, מטבע ומיקום בגוגל טיסות

 

בחירת כמות נוסעים, סוג טיסה ומחלקה

שדות החיפוש של גוגל טיסות מאוד ברורים ונוחים לשימוש. לפני שנבחר יעד ותאריך, נתחיל עם ההגדרות הבסיסיות ביותר: סוג הטיסה – לרוב נבחר כאן טיסה הלוך ושוב, אבל ניתן לחפש גם טיסות לכיוון אחד או טיסות בהן נוסעים לעיר אחת וחוזרים מעיר אחרת. שנית – נבחר בהרכב הנוסעים (יחיד, זוג, ילדים וכד') ולבסוף את המחלקה בה נרצה נטוס (ביזנס) או יותר נכון: המחלקה אותה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו (מחלקת תיירים).

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
בחירת כמות נוסעים, סוג טיסה ומחלקה

 

בחירת תאריכי טיסה

בשלב הזה נבחר תאריכי טיסה. אם תאריכי הטיסה גמישים יחסית, בחרו בתאריכים האופטימליים עבורכם – נוכל לשנות אותם בהמשך כשננסה להוזיל את הטיסות.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
בחירת תאריכי טיסה משוערים

 

בהמשך המדריך לחיפוש טיסות זולות עם גוגל טיסות:

גוגל טיסות למתקדמים: למצוא את הטיסות הזולות באמת | טיסות זולות ליעד ותאריך לא ידועים

 

בחירת יעד טיסה לחו"ל

כעת נבחר את נקודת ההתחלה שלנו ואת היעד. בערים קטנות ובינוניות (ליסבון, לדוגמה) – אין הרבה התלבטויות, אבל בערים גדולות עם כמה נמלי תעופה (כמו פריז, או מדריד), אני לרוב מחפש בכל נמלי התעופה – תמיד אוכל לאחר מכן לצמצם את תוצאות החיפוש לנמל תעופה ספציפי. בכל מקרה – גוגל טיסות מציג לנו מידע על המרחק והפופולריות של כל נמל תעופה.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
חיפוש בכל נמלי התעופה

אחרי שהגדרנו תאריכים ויעד, נלחץ על כפתור "חיפוש טיסה" לקבלת תוצאות חיפוש ראשונית.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)

 

הבנת תוצאות החיפוש של גוגל טיסות

תוצאות החיפוש מתייחסות בשלב הראשון לטיסה היוצאת בלבד. בראש תוצאות החיפוש נקבל את התוצאות שגוגל הגדיר כטיסות הטובות ביותר, לפי שילוב של מחיר ונוחות. כל טיסה תופיע עם שם חברת התעופה, שעות ומשך הטיסה, כמות העצירות והמחיר.

גם למטיילים ותיקים קל לפעמים לפספס את האותיות הקטנות של הטיסה, לכן גוגל טיסות מדגיש לנו אזהרות בצבע אדום. האייקון של הטרולי מסמן לנו שמדובר בטיסה ללא כבודת יד (כלומר גם ללא טרולי). אם נרצה מידע נוסף על אחת הטיסות נלחץ על המשולש השחור משמאל למחיר ואם זיהינו טיסה יוצאת שמתאימה לנו, נלחץ עליה כדי לעבור לבחירת הטיסה חזור.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
התוצאות המומלצות של גוגל

 

מתחת לתוצאות "הטובות ביותר" נקבל מדד של מחירי הטיסה האופייניים בנקודת זמן זו, כך נוכל להעריך אם הטיסה שמצאנו נחשבת לזולה או יקרה יחסית.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
איך יודעים אם המחיר שקיבלנו טוב?

 

מתחת לאיזור זה מופיעות תוצאות חיפוש (רבות) נוספות. את תוצאות החיפוש נוכל למיין בסדר שנוח לנו, למשל לפי מחיר או משך טיסה.

חיפוש טיסות זולות לחו"ל
מיון לפי מחיר ופרמטרים נוספים

 

הזמנת טיסה ב-Google flights

לאחר שתבחרו טיסה הלוך וטיסה חזור, תוצג לכם אפשרות אחת או יותר להזמנת הטיסה. לדוגמה, את אותה טיסה יתכן וניתן להזמין ישירות מחברת התעופה או דרך סוכנות נסיעות אונליין, כגון kiwi. כדי שתוכלו לבחור נכון, גוגל טיסות יציג לכם את המחיר הסופי בכל אחת מהאפשרויות. בחלק מהמקרים גוגל ממליץ לנו לבצע הזמנה טלפונית, אם הוא יודע שנוכל לקבל בדרך זו את המחיר הטוב ביותר.

חיפוש טיסות זולות לחו"ל
לבחור מהיכן להזמין את הטיסה

 

 

צמצום תוצאות החיפוש בהתאם להעדפות הטיסה שלנו

אם קיבלנו הרבה תוצאות חיפוש, נתחיל בסינון החוצה של טיסות שפחות מתאימות לנו. גוגל טיסות מאפשר לסנן טיסות לפי כבודת יד (כלומר טרולי שעולה למטוס), כמות העצירות בדרך, חברת תעופה (מיד אפרט), מחיר או זמני הטיסה. אם תלחצו על המילה: "עוד", תוכלו לסנן גם טיסות לפי משך הטיסה (מעולה לסינון החוצה טיסות עם עצירות ארוכות מאוד) ולהחליט אם אתם מעוניינים לראות גם "טיסות נפרדות" (גם על כך אפרט מיד).

חיפוש טיסות זולות לחו"ל
צמצום תוצאות החיפוש בהתאם להעדפות הטיסה שלנו.

 

סינון חברות תעופה – למה זה טוב? בעקרון, כדי למצוא טיסות זולות מומלץ לא להגביל את החיפוש לחברות תעופה ספציפיות. נוסעים שמעדיפים לטוס רק עם חברה מסויימת או להימנע מחברת תעופה מסויימת, יוכלו להיעזר במסנן זה. בנוסף, אם אתם חברים באחד ממועדוני הטיסה הנפוצים בעולם, תוכלו לבקש מ-"גוגל טיסות" להציג רק חברות תעופה שיעזרו לכם לצבור מיילים.

חיפוש טיסות זולות לחו"ל
בחירת מועדוני טיסה או חברות תעופה מועדפות

 

בהמשך המדריך לחיפוש טיסות זולות לחו"ל: 

גוגל טיסות למתקדמים: למצוא את הטיסות הזולות באמת | טיסות זולות ליעד ותאריך לא ידועים

 

מה זה אומר: "טיסות נפרדות"? כאשר אנחנו רוכשים כרטיס הלוך ושוב מחברת תעופה מסויימת, אותה החברה אחראית על הטיסות שלנו מהתחלת החופשה ועד לסיומה – כל הטיסות בהלוך ובחזור נמצאות תחת הזמנה אחת.

לדוגמה, אם אתם טסים לטוקיו יפן הלוך-חזור עם עצירת ביניים בוורשה, גם אם הטיסה מנתב"ג תתעכב ותפספסו את טיסת ההמשך, חברת התעופה תדאג לכם לטיסת המשך חלופית ולפעמים גם לממן לכם לינה בתחנת הביניים. אם שלחתם מזוודות לבטן המטוס, ברוב המקרים הן תגענה ליעד הסופי שלכם מבלי שתצטרכו לאסוף אותן בתחנת הביניים. מצד שני, אם לא הגעתם לטיסה הלוך מישראל באשמתכם, כל ההזמנה שלכם תהיה מבוטלת, כולל טיסות ההמשך והטיסות חזור.

כאשר אנחנו מזמינים טיסות נפרדות, האחריות על כל טיסה בנפרד היא שלנו. אם פספסנו את טיסת ההמשך – עלינו למצוא טיסה חלופית ולשלם עליה. אם הטיסה הלוך התבטלה עקב מזג אוויר סוער, עדיין נשלם על הטיסה חזור.

כשאני מחפש טיסות זולות, אני לרוב מחפש גם טיסות נפרדות, אבל דואג לטווח זמן הגיוני בתחנות הביניים, כדי שלא אחמיץ את טיסות ההמשך. לפעמים "ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה" יכול לעזור. באופן הזה – אם טיסת ההלוך תתבטל, נוכל לבטל את כל הטיסות ולבצע הזמנה חדשה.

 

מעקב אחרי שינויי מחירים ושיתוף הטיסות שמצאתם ב- Google flights

לאחר שמצאתם טיסה ששמתם עליה עין, תוכלו לבקש מגוגל טיסות לעקוב אחרי שינויים במחירי הטיסה ולעדכן אתכם כשהמחיר עולה או יורד. מחירי טיסות הם דבר דינאמי שמתעדכן לעיתים תכופות. בניגוד למה שניתן לחשוב, מחירים גם יכולים לרדת בהתאם לשינויים בביקושים לטיסות. כדי לבקש מגוגל לדגום את מחירי הטיסה שבחרתם ולדווח לכם במייל על שינויים, סמנו את האפשרות: מעקב אחר מחירים.

חיפוש טיסות זולות לחו"ל
מעקב אחרי שינויים במחיר – לטוב ולרע

 

את פרטי הטיסה שמצאתם תוכלו לשתף עם אנשים נוספים, או שתוכלו לשלוח את הפרטים לעצמכם במייל. לצורך העניין לחצו על כפתור השיתוף. שימו לב שהמחירים לא נשמרים לכם, כך שבפעם הבאה שתסתכלו על אותה טיסה בדיוק, יתכן ותגלו שהמחיר השתנה לטובה או לרעה.

חיפוש טיסות זולות לחו"ל
לשלוח את פרטי הטיסה לעצמך או לחברים

 


גוגל טיסות למתקדמים – איך מוזילים את הטיסות שמצאנו?


 

יכול להיות שכבר אחרי החיפוש הראשוני תמצאו טיסה זולה ונוחה, אבל למעשה רק התחלנו להבין את הכח האמיתי של גוגל טיסות למציאת טיסות זולות. מכאן זה רק הולך ומשתפר.

 

שינויים קטנים בתאריכים – חסכון גדול בכסף:

לפעמים פשרה קטנה במועדי הטיסות, יכולה להביא לחסכון גדול בכסף. במסך תוצאות חיפוש הטיסות, לחצו על שדה תאריך הטיסה הלוך כדי לבחור מועד טיסה חלופי. בכל תאריך על לוח השנה יופיע המחיר הזול ביותר לטיסה  היוצאת באותו יום -המחירים מתייחסים לטיסה הלוך ושוב. באותו אופן נבחר בהמשך במועד חזרה חדש, לפי המחיר שמופיע בקטן בלוח השנה. לפעמים שינוי של יום אחד במועדי הטיסה יביא לחסכון אדיר בהוצאות הטיסה.

לדוגמה: טיסה של שבועיים ליפן תוכננה לסוף אוקטובר במחיר הקרוב ל-1400$

מדריך חיפוש טיסות זולות לחו"ל בעברית
טיסה ב-1400$ – קצת יקר…

 

כעת נלחץ על שדה תאריך הטיסה הלוך ונחפש מועד עם טיסות זולות יותר. בדוגמה הזאת, אם נצא לחופשה שלושה ימים מאוחר יותר, נוכל למצוא טיסה בסביבות ה-800$, חסכון של 600$ לכל אחד מהנוסעים!

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
הזזנו את החופשה בשלושה ימים וחסכנו 600$ לאדם

 

טיסות זולות לחו"ל
טיסה ליפן ב-800$ במקום 1400$ – לא רע…

 

בהמשך המדריך: טיסות זולות ליעד ותאריך לא ידועים

 

עוד דרך לבדיקת תאריכים חלופיים ב-Google flights:

מעל תוצאות החיפוש לוחצים על "טבלת תאריכים".

מדריך חיפוש טיסות זולות לחו"ל בעברית
טבלת תאריכים

 

הטבלה שתפתח לנו מציגה בחלקה העליון את כל התאריכים הסמוכים לתאריך הטיסה הלוך שבחרנו. בצד שמאל נוכל לראות את התאריכים הסמוכים לתאריך הטיסה חזרה שבחרנו. הטבלה מציגה לנו את כל האפשרויות להזזת מועדי הטיסה, כדי לקבל מחירים טובים יותר, המוצגים בצבע ירוק. לדוגמה:

מדריך חיפוש טיסות זולות לחו"ל בעברית
כל התארכים לפנינו, נותר רק לבחור את תאריכי הטיסה הזולים

 

בדיקת נמלי תעופה קרובים

בערים קטנות יותר, כמו ליסבון לדוגמה,  יש לרוב רק נמל תעופה אחד, אבל אם תלחצו על החץ הקטן ליד שם נמל התעופה, גוגל טיסות יחשוף בפניכם אפשרויות טיסה נוספות לנמלי תעופה קרובים, לפעמים במחיר נמוך משמעותית.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
איתור נמלי תעופה קרובים

 

בדוגמה כאן בדקתי טיסות לחופשה בצפון איטליה, כולל ביקור בונציה ובמילאנו. התכנית המקורית היתה להתחיל את הטיול בונציה, אבל בדיקה של שדות תעופה קרובים גילתה שהטיסות למילאנו זולות בכ-110$. לכן שווה לשקול לשנות את המסלול, כך שנתחיל אותו במילאנו ונגיע לונציה רק בהמשך הטיול.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
שינוי בתכניות חוסך למעלה מ-100$

 


גוגל טיסות – מציאת טיסות זולות ליעד ותאריך לא ידועים


 

לפעמים אנחנו יודעים שאנחנו רוצים לצאת לחופשה, ופחות אכפת לנו לאן או מתי. הגמישות הזו מאפשרת לנו לאתר בגוגל טיסות, חופשות זולות ממש ליעדים מפתיעים. חלק מההצעות הללו מופיעות כבר במסך הפתיחה של Google Flights:

איך למצוא טיסות זולות לחו"ל
גוגל יכול להציע לנו מחירים שווים ביעדים מפתיעים

 

כאשר לוחצים על המפה, יפתח לכם מסך גדול ובו היעדים על המפה, המחירים הזולים ביותר לחופשה בחצי השנה הקרובה. בצד ימין מופיע פירוט של כל אחת מהחופשות שעל המפה ולמעלה תמצאו את אותם מסננים כמו במערכת החיפוש הרגילה של Google flights.

מדריך "גוגל טיסות" בעברית (google flights)
המחירים הזולים ביותר לחופשה בחו"ל בחצי השנה הקרובה

 

כברירת מחדל, גוגל מחפש עבורנו יעדים לחופשה של שבוע, מתישהו בחצי השנה הקרובה. אם נלחץ על שדה התאריך, נוכל לבחור חופשה קצרה יותר (למשל סופ"ש) או בחודש ספציפי, שיאפשר לנו למקד את החופשה או למצוא טיסות ברגע האחרון – זה נראה ככה:

המחירים הזולים ביותר לחופשה בחצי השנה הקרובה
בוחרים חודש ואורך חופה, ונותנים לגוגל לעבוד

 


 

מדריך למציאת טיסות שוות ב-Google Flights – כמה מילים לסיכום

גוגל טיסות (Google Flights) הוא כלי רב עוצמה לאיתור טיסות זולות. היכולות של גוגל מאפשרות לנו לאתר באמצעותו גם טיסות לואו קוסט ויכולות הסינון שלו מאפשרות לנו לקבל הצעות ממוקדות לטיסות ליעד שבחרנו ובתאריכים המתאימים.

אחת החוזקות של גוגל טיסות היא היכולת לבצע שינויים קטנים בנמלי התעופה או בתאריכים, כדי לקבל הצעה זולה יותר, באופן שיכול להוזיל את החופשות שלנו בצורה משמעותית. גוגל טיסות מעולה לאיתור טיסות זולות כשהיעד והתאריכים ידועים לנו, אבל מאפשר איתור חופשה זולה בחו"ל גם ליעד ותאריכים מפתיעים. ככל שנהיה גמישים יותר עם היעדים והתאריכים, כך נוכל למצוא טיסות זולות יותר לחופשות שלנו בחו"ל. כמו בכל אפליקציה בתחום, תמיד מומלץ לבצע השוואת מחירי טיסות מול אתרים נוספים ולקבל החלטה כאשר כל הנתונים בידיכם.

מוזמנים לשאול שאלות בתגובות למטה, ולשתף אותנו בדרכים הסודיות שלכם למציאת טיסות זולות לחו"ל או לבקר בעמוד "הנוסע המתמיד" ובו טיפים נוספים למטיילים.


למדריך צילום חופשה בחו"ל

4.3 6 votes
Article Rating

מעדיפים להזמין מסוכנות נסיעות?

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

Picture of עפר קידר
עפר קידר

קוראים לי עפר קידר – לשעבר הייטקיסט וכיום צלם ובלוגר טיולים. את בלוג הצילום: "המצלמה מוסיפה חמישה קילו" הקמתי בשנת 2014 ואני מנסה לשלב בו את האהבות הגדולות שלי שהן טיולים בעולם וצילום של אנשים ותרבויות.

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יוסף לוי
יוסף לוי
14 במאי 2023 10:34

אחלה פוסט קצר ממוקד ובעיקר שימושי
כל הכבוד

יעקב
יעקב
22 באוגוסט 2023 8:12

חומר חשוב ויפה, תודה רבה.

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן