מדריך לעריכת תמונה לאינסטגרם בחמישה צעדים פשוטים | המצלמה מוסיפה חמישה קילו

מדריך לעריכת תמונה לאינסטגרם בחמישה צעדים פשוטים

בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםהתמונה הראשונה שהעליתי לאינסטגרם היתה של חנן החתול שלי. זה היה ביולי 2011 ומאז אני מחובר בוריד לפיד התמונות הממכר והאינסופי. מדריך אינסטגרם בסיסי זה מיועד למי שמתחיל את דרכו באינסטגרם ורוצה לשדרג את איכות התמונות שלו בכמה צעדי עריכה פשוטים.

הערה מאוחרת: במרץ 2015, סנאפסיד הוציאו את גרסה 2.0 והחליפו לחלוטין את הממשק שלהם. הטיפים במדריך הזה עדיין תקפים, אבל האופן שבו מבצעים את פעולות העריכה השתנה לחלוטין.

 

הכנות מקדימות: הורידו לסמארטפון את אפליקצית Snapseed (יש גרסאות אייפון ואנדרואיד) ולחצו על האייקון עם המצלמה עם הפלוס (או הכפתור "Open") כדי לבחור את התמונה ומיד אפשר להתחיל בעריכה.

 

1. מיישרים את התמונה


למה זה טוב? בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםכשמצלמים בסמארטפון, אנחנו לרוב לא דואגים שהתמונה תהיה ישרה, דבר שמעביר לצופה תחושה לא נוחה. לדוגמה – קו האופק בשקיעה יכול להיראות עקום, הרחוב שאנחנו מצלמים עלול להראות שיפועי והאנשים שעליו יכולים להיראות מוזר.

בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםאיך עושים את זה? לוחצים על כפתור היישור Straighten, מחליקים את האצבע ימינה או שמאלה עד שהתמונה ישרה ולוחצים על "V" לאישור.

טיפ: שימו לב שעל המסך יופיעו קווי אורך ורוחב שיאפשרו לכם ליישר את התמונה כמו שצריך.

 

2. חותכים


למה זה טוב? לאינסטגרם ניתן להעלות תמונות ריבועיות בלבד. בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםבנוסף, בזמן חיתוך התמונה אנחנו יכולים לבחור להשאיר בתמונה את מה שחשוב ולהוציא מהתמונה מה שמפריע.  אם צילמתם בארוחה משפחתית צלחת מעוררת תאבון, כדאי שהתמונה תתמקד באוכל שבצלחת. את היד של דודה ברוריה שהשתרבבה בטעות לתמונה, כדאי לחתוך החוצה מהפריים (אוהבים אותך דודה ברוריה).

בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםאיך עושים את זה? לוחצים על כפתור החיתוך Crop, לוחצים על כפתור האפשרויות, בוחרים באפשרות 1:1 (יענו: ריבוע), מחליטים איך תראה תמונה החתוכה ולוחצים V לאישור.

טיפ: בזמן החיתוך תופיע על המסך רשת שמחלקת את המסך לתשעה חלקים (כמו לוח איקס עיגול). מומלץ למקם את נושא התמונה בהצטלבות בין קוי הרשת (למה? חפשו בגוגל: "חוק השלישים").

 

3. מכווננים


למה זה טוב? כי עם כל הכבוד לכישורי הצילום של כולנו, לא יזיקו לתמונה מעט שיפורים.

בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםאיך עושים את זה? לוחצים על הכפתור Tune-Image ומקבלים שישה כלים במחיר אחד. כדי לבחור באחד הכלים יש להחליק אצבע למעלה או למטה. כדי לכוון את העוצמה של כל כלי, מחליקים אצבע ימינה או שמאלה.

מה זה כולל? לפונקציה הזאת ב-Snapseed יש כאמור שישה כלים שונים :

  • בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרם
    בחירת כלים בהחלקת אצבע

    Brightness (בהירות) – הופך את כל התמונה לבהירה יותר או כהה יותר.

  • Ambiance (אווירה) – כלי המאפשר פתרון חכם לבעיות תאורה בתמונה. אם צילמתם סלפי על רקע השמיים ויצאתם כהים מידי או שהשמיים יצאו לבנים לגמרי, שינוי ה- ambiance יעשה את העבודה.
  • Contrast (ניגודיות) – משנה את הניגודיות בתמונה, נסו ותיהנו.
  • Saturation (רוויה) – קובע את עוצמת הצבע בתמונה. עוצמה נמוכה תתן לכם תמונה בשחור-לבן ואילו עצמה גבוהה תעניק לתמונה צבעים מוגזמים (יש דבר כזה "מוגזם מידי" באינסטגרם?)
  • Shadows (צללים) – מאפשר להבהיר רק את האיזורים הכהים בתמונה. הכלי הזה עוזר לתקן איזורים שיצמאו כהים מידי בתמונה המקורית.
  • Warmth (איזון ללבן) – מאפשר לקרר את התמונה (פחות אדומה, יותר כחולה) או לחמם אותה (בדיוק להיפך).

 

4. מחדדים


בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםלמה זה טוב: בזמן העלאת תמונה, האיכות שלה נפגמת. תמונה חדה יותר, תראה טוב יותר על המסך.

איך עושים את זה? לוחצים על הכפתור עם המחדד – Details. מחליקים את האצבע ימינה קלות כדי לשפר את חדות התמונה.

 

 

5. מעלים


בלוג הצילום במדריך עריכת תמונות ל-אינסטגרםאפשר לשמור את התמונה ולהעלות אותה יותר מאוחר ישירות מאינסטגרם או לשתף ישירות מ-Snapseed לאינסטגרם על ידי לחיצה על כפתור ה-Share.

 

 

 

 


עד כאן המדריך הבסיסי לעריכת תמונות לאינסטגרם. מקווה שתפיקו ממנו תועלת ושתעלו רק תמונות מהממות, ללא הדודה ברוריה. אם יש לכם שאלות או בקשות למדריכים אחרים – אתם מוזמנים לכתוב לילמייל או למטה בתגובות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?

כתיבת תגובה

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

המומלצים

היו הראשונים לגלות!

מצטרפים לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה" ומקבלים עדכון במייל על פוסטים חדשים - לפני כולם!

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.