חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנחיות הקורונה לטסים ליפן 2024

הנחיות הקורונה לטסים ליפן החל מאוקטובר 2022

עדכון מאי 2023: החודש הוסרו חלק גדול מהגבלות הקורונה המופיעות במדריך זה.

הללויה! יפן נפתחה מחדש לתיירות, ומאפשרת לחזור לתכנון טיול עצמאי ליפן, תוך שמירה על הנחיות הקורונה למטיילים. ריכזתי כאן את ההנחיות העדכניות לרגע זה כפי שפורסמו בשגרירות יפן.

אני אמשיך לעדכן את הפוסט מפעם לפעם, אבל מדובר בטיול שלכם ובאחריות שלכם – לכן חשוב לפני הטיסה להתעדכן במידע המופיע בשגרירות יפן בישראל. בקיצור, אלו הנחיות וטיפים לברי המזל שמתכוונים לטייל ביפן ב 2024.

אפשר לדלג לחלק שמעניין אותך:

האם ישראלים צריכים ויזה לטיול ביפן?

אין צורך לעשות ויזה כדי להיכנס ליפן לצורך טיול או עסקים. את הויזה מקבלים בכניסה ליפן והיא מוגבלת ל-90 יום.

 

האם צריך להתחסן כדי להיכנס ליפן?

כל הנוסעים ליפן מעל גיל 18 חייבים להציג הוכחה של שלושה חיסונים נגד קורונה, באמצעות תעודת מתחסן באנגלית של משרד הבריאות הישראלי. מי שלא עומד בדרישה הזו, יכול להציג בדיקת PCR שלילית שנלקחה לכל היותר 72 שעות מההמראה.

 

עדכון מאי 2023: החודש הוסרו חלק גדול מהגבלות הקורונה המופיעות במדריך זה.

 

האם ילדים נדרשים להתחסן או להיבדק לפני כניסה ליפן?

לגבי ילדים מתחת לגיל 18 (כולל בני 17 פלוס, ולא כולל מי שמלאו לו 18). קטינים שלא עומדים בדרישות החיסונים ומגיעים בטיסה ביחד עם הוריהם שהתחסנו 3 פעמים : פטורים מהבדיקה.

קטינים שמגיעים ללא הוריהם בטיסה, צריכים לעמוד בדרישות החיסונים או בדיקת ה-PCR (מקור)

 

איזו בדיקת PCR בארץ מקובלת על השלטונות ביפן?

לא כל מעבדה שמבצעת בדיקת PCR עומדת בדרישות של ממשלת יפן. הדרישות כוללות פורמט מיוחד של אישור הבדיקה באנגלית: Certificate of Testing for COVID-19”. פורמטים אחרים של תעודת הבדיקה לא יתקבלו, אלא אם כן כתוב אחרת.

לפי ההנחיות של שגרירות יפן (מקור), הגורמים בארץ שהתעודות שלהם קבילות במגבלות מסויימות) הם:

 • AID GENOMICS (קישור) – הבדיקה עולה 99/119 ש"ח במסלול רגיל (24 שעות לתוצאות) או מהיר (4 שעות לתוצאות), בהתאמה. מבחינת בירוקרטיה, זה המכון שהכי קל לבצע בו בדיקה ולקבל תוצאות שיעמדו בדרישות ממשלת יפן. למיטב הבנתי את הנחיות השגרירות, התעודה שהם מספקים לא בדיוק בפואמט היפני, ועדיין תקפה.
 • CHECK2FLY (קישור) – הבדיקה עולה בין 105 ש"ח ועד ל-350 ש"ח – תלוי במהירות שבה רוצים את התוצאות. התעודה הנדרשת היא תעודת Negative PCR. v. התעודה הזו בפני עצמה אינה מספיקה. יש לצרף אליה את המכתב הזה. בנוסף, יש לתעד את תאריך ביצוע הבדיקה מהאתר
 • בתי חולים מסויימים בישראל: תעודת בדיקה מבית חולים ישראלי המספקים תעודת: “Certificate of Testing for COVID-19” באנגלית, בפורמט הנדרש. בתי החולים שמסכימים לחתום על הטופס הנדרש בפורמט של ממשלת יפן הם:
  1. הדסה עין כרם, ירושלים | טלפון 02-6778899 / *3811 | טופס להחתמת רופא
  2. הדסה רמת גן | טלפון  *3811 | טופס להחתמת רופא
  3. רמב"ם, חיפה  | טלפון 04-7771652 | טופס להחתמת רופא
  4. איכילוב – ביום הבדיקה יש לגשת במהלך שעות העבודה לשגרירות יפן הסמוכה עם דרכון ועם הקבלה מאיכילוב. השגרירות תקבלו אישור חתום על הבדיקה, שיוצמד לאישור הבדיקה שלכם.  כתובת שגרירות יפן: רחוב ברקוביץ' 4, תל אביב. ימים ב'-ה' מ 9:30-12:30 ו- 14:00-14:00. בימי שישי 9:30-12:30

עדכון מאי 2023: החודש הוסרו חלק גדול מהגבלות הקורונה המופיעות במדריך זה.

כניסה ליפן במסלול המהיר

הכניסה ליפן צפויים תורים רבים בשל בדיקות אישורי החיסונים או הבדיקות של כל הנכנסים. כדי לעבור במסלול המהיר יש להוריד שתי אפליקציות ולמלא את כל הפרטים הנדרשים:

Fast Track – באמצעות אפליקציית MySOS app (קישור)

האפליקציה מזכירה את הרמזור הירוק שהיתה בשימוש בארץ. יש להכניס לשם את תעודת המתחסן, או בדיקת ה-PCR בפורמט היפני, צילום דרכון ולענות על שאלות. בסיום, האפליקציה תהפוך מאדומה לצהובה עד שהנתונים שלכם ייבדקו. אחרי שהרשויות ביפן יאשרו אתכם, האפליקציה תוצג בצבע כחול, ואיתה תוכלו להיכנס במהירות יחסית. למידע נוסף

 

Visit Japan Web – למגיעים החל מנובמבר 2023 בלבד

יש להוריד את האפליקציה בנוסף לאפליקציית MySOS. גרסאות ישנות של האפליקציה אינן תקפות, לכן חשוב להוריד מהקישור  הקישור הזה . גם כאן יש להירשם, למלא טפסים ופרטים כמו תאריך כמיסה ותאריך יציאה משוער ועוד. האפליקציה הזו נועדה לזרז את הגשת הטפסים מול המכס וההגירה היפנית בכניסה דרך שדות התעופה נאריטה, האנדה ועוד.

האם יש חובת בידוד בכניסה ליפן?

בשלב זה אין צורך בבידוד כלשהו בעת הכניסה ליפן

 

איפה יש לעטות מסיכה ביפן?

ביפן, עוד הרבה לפני הקורונה, מקובל לעטות מסיכה במקומות צפופים וכאשר אתם מצוננים או לא מרגישים טוב. בניגוד לישראל, הציבור מחמיר ומקפיד הרבה יותר מהדרישות, מתוך כבוד הדדי לזולת.

שימו לב שביפן נהוג להקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות. לא מתחכמים, לא מקטרים, לא "בקטנה" – פשוט מקפידים. לא מתוך חשש של מה יגידו לי או מה יעשו לי, אלא מתוך כבוד הדדי.

נכון להיום אלו ההנחיות לעטיית מסיכה ביפן (מקור):

 • בחוץ אין חובת מסיכה: אלא אם כן אתם מדברים במקום פתוח צפוף שבו אין אפשרות לקחת מכם 2 מטר בטחון.
 • במקומות סגורים: אם אתם לא מדברים ונמצאים במרחק של מעל 2 מטר מאחרים, אפשר להיות ללא מסיכה. בכל מקרה אחר יש לעטות מסיכה במקומות סגורים.
 • תמיד חבשו מסיכה ליד אנשים מבוגרים, בתי חולים ומרפאות ובתחבורה הציבורית.

עדכון מאי 2023: החודש הוסרו חלק גדול מהגבלות הקורונה המופיעות במדריך זה.

הנחיות קורונה 2024 – כמה מילים לסיכום

לכל מי שטייל, אוהב או מתכנן לטייל ביפן – הפתיחה של המדינה מחדש היא מרגשת. אני אמשיך לעדכן כאן את ההנחיות מפעם לפעם, ואשמח אם בתגובות תעדכנו אותי אם משהו לא מעודכן או שגוי.

הכי חשוב לזכור זה להתארגן על תעודת מתחסן מתאימה או בדיקת PCR בפורמט הסופר ספציפי של ממשלת יפן.  אל תשכחו להוריד את אפליקציית MySOS  (אפליקציית הרמזור המקומית) ואת Visit Japan Web, אשר יכולות לעזור ולהקל עליכם בעת הכניסה ליפן.

זה הזמן להזכיר שיש כאן בבלוג המון מידע, חוויות וטיפים על יפן. ואם אתם בשלבי תכנון ראשוני, אני ממליץ על מדריך יפן למטייל, שעזר כבר למאות מטיילים ישראלים בתכנון הטיול שלהם ליפן.


3.2 6 votes
Article Rating

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

Picture of עפר קידר
עפר קידר

קוראים לי עפר קידר – לשעבר הייטקיסט וכיום צלם ובלוגר טיולים. את בלוג הצילום: "המצלמה מוסיפה חמישה קילו" הקמתי בשנת 2014 ואני מנסה לשלב בו את האהבות הגדולות שלי שהן טיולים בעולם וצילום של אנשים ותרבויות.

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אדם עם שכל ועיניים פקוחות לרווחה.
אדם עם שכל ועיניים פקוחות לרווחה.
19 באוקטובר 2022 19:44

פחחח מסיכות חפשו תחברים שלכם

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן