כפיר | body pride | בלוג בצילום של עפר קידר

כפיר – תמונות פרטיות

לא היה לי מושג כמה אני שפוט של דימוי הגוף שלי, כמה נזק הוא עושה לי ועד כמה הוא משפיע על כל ההחלטות שלי בחיים. במשך שנים, בכל פעם שהייתי יוצא למסיבה או למועדון הייתי נתקף חרדה מאיך אני נראה כשאני ליד אנשים "יפים", לכאורה. זה העסיק אותי המון, המון! ברגע שהבנתי את זה, התחיל אצלי השינוי.

כפיר | פרויקט דימוי גוף חיובי  - body pride | בלוג הצילום של עפר קידר

אטרף נותן מקום לאכזריות, אבל זה לא אומר שכל האנשים באטרף הם אכזריים.

יש הרבה החלטות שלקחתי על עצמי מאז, כמו לאהוב את שיער הגוף שלי, איתו יש לי אישיו מאוד גדול. אנשים ב"אטרף" היו אומרים לי דברים מכוערים. היה אחד ששלח לי לינק למכון הסרת שיער בלייזר, וכתב שזה המקום לקופים כמוני. אני מניח שבאיזשהו מקום הוא בעצם שונא את עצמו. ככל שאני מתבגר זה פחות מפריע לי. כשגיליתי את הנשאות וחשפתי אותה באטרף, מישהו כתב לי שנשאים כמוני צריך להשמיד כי אנחנו מפיצים מחלות בעולם. אני זוכר שחשבתי לעצמי: "וואו – רוע אנושי טהור!". בעיני זה הרבה יותר גרוע ממישהו שאומר לי שאני נראה כמו קוף. חשוב רק לציין שאטרף נותן מקום לאכזריות, אבל זה לא אומר שכל האנשים באטרף הם אכזריים או שכל ההומואים הם אכזריים.כפיר | פרויקט דימוי גוף חיובי  - body pride | בלוג הצילום של עפר קידר

אני זוכר שחשבתי לעצמי: "וואו – רוע אנושי טהור!"

אני עושה המון כדי לאהוב את עצמי. כחלק מזה התחלתי ללכת לחדר כושר. מצד שני החלטתי להוציא את המשקל מהבית – אני לא מוכן להיות יותר עבד למספרים האלה. בנוסף, כבר שנים שאני מצלם את עצמי בלי חולצה ומעלה לפייסבוק ולאינסטגרם. אנשים יכולים להסתכל על זה מהצד ולחשוב על הנרקסיזם שבסיפור, אבל אני עושה את זה כדי שאמשיך להרגיש בנוח וכדי להתגאות שאני סוף סוף יכול לחשוף את עצמי ולא להתבייש – זה חשוב מאוד עבורי. היום אני אוהב את איך שאני נראה. כלומר, אני לא לגמרי מרוצה ואני אעשה עוד עבודה כדי להשתפר, אבל אני כבר לא במקום שאני זוכר את עצמי מסתכל במראה ונגעל.

HE_HCSummerBanner970x90

בשיחות עם החבר הכי טוב שלי, למרות שהוא חתיך מאוד ושרירי, אני יכול לזהות סימנים של אותם הספקות שיש לי. אנחנו עובדים ביחד כדי לטפל בזה והוא עוזר לי לאהוב את עצמי. בכל פעם שאני מוריד מהערך העצמי שלי, הוא מראה לי שאני טועה. כשאנשים אחרים יגידו לי משהו דומה אני כנראה אתקשה להאמין, אבל כשזה מגיע מבן אדם שאני אוהב מאוד וסומך עליו, אני בהחלט אאמין לו.

כפיר | פרויקט דימוי גוף חיובי  - body pride | בלוג הצילום של עפר קידר כפיר | פרויקט דימוי גוף חיובי  - body pride | בלוג בצילום של עפר קידר


כפיר, בן 40 מתל אביב, התראיין והצטלם ל-"תמונות פרטיות", פרויקט ה-Body Pride של בלוג הצילום "המצלמה מוסיפה חמישה קילו". הפרויקט מציג תמונות של אנשים "אמיתיים", בעלי מבני גוף מגוונים ומציף את ההתמודדות של רבים מאיתנו עם דימוי גוף שלילי. האם פגשתם כבר את המשתתפים האחרים בפרויקט תמונות פרטיות?

מה אתם אומרים?