חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול לקובה

קובה למטייל

טיול  לקובה היה אחד החלומות שלי כצלם והוא היווה היפוך גמור של הטיול ליפן שערכתי לפניו. את הטיול לקובה ערכתי במסגרת מסע צלמים של חברת פוטוטבע (מקבוצת גליץ) לאחת המדינות המרתקות בעולם. היה מדהים לראות עולם שקפא בזמן ולפגוש את העם הקובני אשר נותר חייכן ואדיב, גם לנוכח העוני והמחסור בעידן שבו הקידמה בעולם כבר לא נסתרת מעינייהם. גם בפוסטים מהטיול לקובה, שמתי דגש על צילום של האנשים והתרבות הקובנית. אתם מוזמנים להעיף מבט…

פוסטים נוספים מהטיול לקובה

קובה - המצלמה מטיילת | המצלמה מוסיפה חמישה קילו

וזאת ידידי, היא קובה

"בונז'ור מסייה, אנחנו משדרגים אותך", אמרה הדיילת בצרפתית כשעליתי למטוס מפריז להוואנה והפנתה אותי לכיוון המחלקה של הביוקר. אני חושב שלא יכלתי למצוא דרך קיצונית יותר להתחיל טיול בחצר האחורית של קובה,

לפוסט המלא »

קובה לצלמים - מה עדיף, טיול מאורגן או טיול עצמאי לקובה?

קובה למטייל העצמאי 

מבין כל היעדים בחו"ל בהם ביקרתי, אני יכול לומר בוודאות שטיול לקובה הוא מעדן מלכים לכל צלם תרבויות. היא אמנם מדינת עולם שלישי אבל היא בטוחה למטייל ולכן בהחלט ניתן לטייל בה לבד. כצלמים, אנחנו תמיד מחפשים את התרבות האותנטית, כך שטיול עצמאי לקובה מאפשר למטייל ללון בקאזות (לינה ביתית), לחיות בין התושבים המקומיים, לשוחח ולאכול איתם ולחוות את קובה האותנטית. מצד שני, היות ומדובר במדינת עולם שלישי קומוניסטית, אתם תגלו שהתחבורה יכולה להיות בעייתית ושירותים שונים שאתם רגילים אליהם לא קיימים (למשל, אינטרנט). אם אתם צלמים שמגיעים ליעד אחד בלבד (הוואנה, קרוב לודאי) או טיילים שיש ברשותם זמן רב, תוכלו להרשות לעצמכם להוריד הילוך ולהצטרף לקצב האיטי של תושבי האי. 

 

טיול מאורגן לקובה – מסעות צילום מאורגנים

אם הטיול שלכם בקובה קצר יותר (שבוע-שבועיים) וברצונכם לבקר באיזורים שונים של האי, כדאי לשקול טיול מאורגן לקובה, אבל כצלמים הייתי מתמקד בטיול מאורגן לצלמים. אני נרשמתי לטיול צלמים של חברת פוטוטבע (מבית גליץ), המוציאה טיולי צלמים בעולם, מקובה דרך לפלנד, הקרפטים,  אוזבקיסטן, קמצ'טקה, ועד ל-יפן. מלבד פוטוטבע יש חברות ומדריכים נוספים המוציאים מסעות צילום לקובה (למעשה, פליקס לופה, שהדריך אותי בטיול לקובה מטעם פוטוטבע – מוציא טיולים לקובה גם באופן עצמאי). טיול צלמים מתאים את קצב הטיול והנושאים שהטיול מהכסה לצלמים. סביר להניח שהקצב יהיה איטי, כדי לאפשר לצלמים להסתגל לקצב של כל לוקיישן אליו מגיעים, ליצור קשר עם האוכלוסיה המקומית ולחכות לרגע המכריע.

 

איך לבחור חברה לטיול צלמים בקובה

את הטיול שבו השתתפתי הדריכו שני צלמים מהשורה הראשונה בארץ: עודד וגנשטיין, המתמחה בצילום תרבויות ופליקס לופה, המומחה בצילום רחוב. לשניהם היה נסיון עשיר בקובה, כך שיכלנו ללמוד מכל אחד מהם טכניקות וגישות שונות לצילום תרבויות. אם אתם בוחרים לצאת לקובה בטיול מאורגן לצלמים, בקשו לדעת מי המדריכים שלכם, בקשו לדבר עם צלמים אשר השתתפו בטיול הזה באותה חברה ועם אותם מדריכים. טיול צלמים קם ונופל על החברה המארגנת ועל המדריכים ולא תמיד מי שמצלם טוב, הוא גם מדריך טוב. אני באופן אישי לקחתי הימור עם החברה והמדריכים איתם נסעתי, ואני מרגיש שזכיתי (ולא, זו לא פרסומת 🙂). 

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן