חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביסים, נעים להכיר

נראות ביסקסואלית | המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידר

מאז נעורי בארון של חיפה של שנות ה-80 ועד היום, עברה הקהילה הלהטב"ית דרך ארוכה. ככל שיותר אנשים יצאו מהארון בפומבי, כך נחשף המיינסטרים הישראלי בעיקר ללסביות ולהומואים, עד שכיום נוער שגדל באותה חיפה או בכל מקום ליברלי יחסית, יחשף במהלך חייו לדמויות שיכולות להוות עבורו מודל להזדהות ולעזור לו להבין מי הוא ושהוא לא "דאפיד, ההומו היחיד בכפר" (ר' סרטון למטה). זה היופי בנראות וזו העָצמה של קהילה שיוצאת מהארון ("האישי הוא הפוליטי", אם תרצו).

ענבר וגנר | פאנסקסואלית |פרויקט נראות ביסקסואלית המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידר

אחרי הדרך הארוכה שעשתה החברה הישראלית עם הומואים ולסביות, היינו מצפים להכיר גם לא מעט דמויות של אנשים שנמשכים ליותר ממגדר אחד, אנשים מולטי-משיכתיים. בפועל, מעטות הן הדמויות הביסקסואליות מחוץ לארון במיינסטרים הישראלי, ואנשים מהקשת הבי, פאן, ופולי-סקסואלית מודרים אפילו מהשיח בתוך הקהילה הלהטב"ית עצמה, תופעה המכונה "מחיקה ביסית". לא מאמינים? נסו להשוות את כמות ההומואים והלסביות המפורסמים שאתם מכירים, לכמות האנשים הביסקסואלים שאתם מכירים (מ.ש.ל).

השנה נבחרה הקהילה הבי-פאן-פולית כנושא המרכזי של אירועי הגאווה בתל אביב. הנושא עורר בי סקרנות להכיר קצת יותר את העולם הביסי, להבין מה החלק שלי כגבר הומו בהדרה של אנשים רב משיכתיים וגם רצון למצוא דרך לרתום את הצילום ואת הבלוג שלי כדי לעודד נראות בי-פאנ-פולית ולפעול בסביבה הקרובה אלי נגד מחיקה ביסית.

יותם דרורי| ביסקסואל | המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידר

כך נולד פרויקט "ביסים, נעים להכיר". בתחתית הפוסט תמצאו תמונות של א.נשים מולטי-משיכתיים. בלחיצה על כל תמונה, תוכלו להכיר את הדמות שבתמונה בשמה ולקרוא ציטוט מהחוויה שלה כבי, פאן או פוליסקסואלית. הא.נשים שהשתתפו בפרויקט מגוונים באופן יחסי – מעפולה ועד בית קמה, רווקות וזוגיים, עם או בלי ילדים, דתיות וחילונים. חלקן יצאו מהארון מזמן ואחרים יצאו מהארון ממש באחרונה, דבר שהפך את ההשתתפות האמיצה שלהן בפרויקט ללא טריוויאלית בכלל.
אדם חדש | פאנסקסואל | פרויקט נראות ביסקסואלית המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידר

אני מקווה שהתמונות והציטוטים יעזרו להגביר נראות ביסית ויעוררו שיח בנושא. בלוג הצילום הזה אולי לא ישנה את העולם, אבל אם נצליח להגיע דרכו לליבם של בני נוער המחפשים את מקומן וצמאים לראות ולשמוע א.נשים "כמוהם" – דיינו!

אגב, למי שעדיין שואל לשם מה צריך מצעדים, במיוחד בפריפריה – אני מקווה שקיבלת תשובה.
חג גאווה שמח ☺


ביסים, נעים להכיר

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוכנים להכיר קצת א.נשים בי, פאן ופוליסקסואלים?


תודות:

תודה רבה לחגי גריידי, ששימש בהתאם לצורך כעוזר צלם, דיאטן, ליצן רפואי ופסיכולוג.

תודה לדוגמניות ולדוגמנים שהשתתפו בפרויקט בתפקיד עצמם: יותם דרורי, אדם חדש, דניה ישועה, אפרת יעקב, ליאור בצר, אשר משה, שרון ציזלינג, מעין ארבל, אנה לב, שרון בן דוד, שי שדה, לימור גנג, מיה מגנט, ענבר וגנר, הדר בֶּקֵר, ניצן קינר, אור קלדרון, קוטאלי לנדסמן

תודה וסליחה לעשרות הא.נשים שנענו לקריאה שלי להשתתף בפרויקט ולא יכלו להצטלם מפאת חוסר זמן. הופתעתי מכמות הנרשמים האדירה עד שלרגע שקלתי להחליף את כותרת הפרויקט מ-"ביסים, נעים להכיר" ל-"ביסים נעים בכמויות"  ?


בונוס למי ששרד עד כאן:
דאפיד, ההומו היחיד בכפר


0 0 votes
Article Rating

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

Picture of עפר קידר
עפר קידר

קוראים לי עפר קידר – לשעבר הייטקיסט וכיום צלם ובלוגר טיולים. את בלוג הצילום: "המצלמה מוסיפה חמישה קילו" הקמתי בשנת 2014 ואני מנסה לשלב בו את האהבות הגדולות שלי שהן טיולים בעולם וצילום של אנשים ותרבויות.

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן