חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הניצוץ – המלון הנטוש ליד צובה

המלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים | בלוג בצילום של עפר קידר

הרבה סיפורים ותמונות רצים בווטסאפ המשפחתי שלנו. בזמן שרובנו מעלים לשם תמונות שגרתיות של הילדים או החתולים (כל אחד ומה שהוא החליט לגדל בבית), טל מעלה תמונות וסיפורים מיוחדים משנת השירות שלה בקיבוץ צובה, שנמצא בהרים שמחוץ לתל אביב. באחד הסיפורים שלה מהקיבוץ, טל אמרה משהו על מלון נטוש.

"בכל מלון גדול שוכנות רוחות. למה? השד יודע, כי אנשים באים והולכים. מדי פעם אחד מהם מתפגר בחדר- התקף לב, שבץ או משהו כזה"

למראה צמד המילים "מלון נטוש" שמעתי בראש "פינג" וניצוץ בצורת מצלמה נדלק לי בעיניים. על כן ארזתי את איתמר ואת דודי ויצאנו חמושים במצלמות לעבר המלון שבהרים.

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים

 

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים

כצלמים חובבים, הרגשנו במלון כמו ילדים בחנות ממתקים. קירות המבנה היו מעוטרים בגרפיטי (חלקו ממש מקצועי!) והמדרגות הספירליות נראו כאילו נלקחו מציור של אשר. התרוצצנו בין הקומות, החדרים והמסדרונות האפלים וצילמנו באקסטזה במשך שעות עד שנגמרה לי הבטריה (שוב?!). כשניסינו לדמיין איך המלון היה נראה לו היה פעיל, נזכרתי במלון האוברלוק, מספרו של סטיבן קינג, "הניצוץ".

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים
המדרגות הספירליות נראו כאילו נלקחו מציור של אשר.

"הניצוץ" מתאר משפחה שנקלעה למלון מבודד ונטוש למשך עונת החורף. כשהשלג נערם ודרכי הגישה למלון נחסמות, העבר האפל של של המלון מתעורר לחיים ומשתלט על בני המשפחה דרך הילד דני, שהוא סוג מדיום או ווטאבר. בקיצור, ידה ידה ידה – כולם מתים בסוף (סתם. אני לא זוכר את סוף הספר, אבל אצל סטיבן קינג זה מתבקש). אני מניח שהספר הזה הוא אחת הסיבות לחרדה שיש לי עד היום מדודֵי חימום דולקים ומילדים שמדברים לעצמם.

דני נזכר במילים של מישהי אחרת שעבדה במלון בעונה. היא אמרה שהיא ראתה משהו באחד החדרים שבו… משהו נורא קרה. זה היה חדר 217.

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים
גרפיטי במלון הנטוש ליד קיבוץ צובה

סביב המלון הנטוש בצובה לא נערם שלג ודרכי הגישה אליו פתוחות. אם אתם קופצים לביקור, זכרו שמדובר במבנה הרוס ובקלות תוכלו לדרוך שם על ברזל חלוד או ליפול מהמדרגות הצרות ונטולות המעקה. ולגבי רוחות רפאים – אם תתעקשו, בלילות ירח מלא ודאי תוכלו לשמוע שם את יללות המשקיעים, שבגלל טיימינג גרוע והרבה בירוקרטיה מצאו את עצמם עם מלון נטוש, אי שם בהרים שמחוץ לתל אביב.

כל האורות באולם הנשפים נדלקו, נשמעה תרועה אדירה, מצווחת, של חצוצרות… "הסירו מסכות!" הידהדה הקריאה, ואז נדמו הקולות. היא פנתה, והוא היה בדרכו אליה. עיניו ברקו בברק ריקני, רצחני. פיו היה מתוח בגיחוך רועד, נטול שמחה, פטיש בידו.

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים | בלוג בצילום של עפר קידר

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים
המציג אינו אמן גרפיטי – אני רק מאיר עם האייפון על הקירות

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים
"הנאים החדרים בעיניך?"

בלוג הצילום מבקר במלון הנטוש ליד צובה, בדרך לירושלים

0 0 votes
Article Rating

איך תוכלו לעזור לבלוג הצילום?

אני שמח לעזור למטיילים באמצעות הוספת המלצות אישיות ומידע שימושי . חלק מהקישורים למלונות ולאטרקציות הם קישורי שותפים, והם מזכים אותי בעמלה קטנה על כל הזמנה של מלון או אטרקציה שתבצעו דרך האתר, ללא כל עלות מצידכם. הזמנת מלונות ואטרקציות באתר עוזרת מאוד בתפעולו – תודה ❤

Picture of עפר קידר
עפר קידר

קוראים לי עפר קידר – לשעבר הייטקיסט וכיום צלם ובלוגר טיולים. את בלוג הצילום: "המצלמה מוסיפה חמישה קילו" הקמתי בשנת 2014 ואני מנסה לשלב בו את האהבות הגדולות שלי שהן טיולים בעולם וצילום של אנשים ותרבויות.

נראה לי שהפוסטים האלו ימצאו חן בעיניך:

מה דעתך על הפוסט?
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
שח_מט
שח_מט
18 בדצמבר 2014 14:58

פוסט מעולה – עשיתי בצובה פרוייקט כשנה ומעולם לא שמעתי על המלון.

המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן