חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיולי צילום

מה זה טיול צילום?

טיולי צילום הם טיולים מאורגנים בחו"ל או בארץ, הנעים בין טיול לבין סדנת צילום. הטיול לרוב מתמקד בנושא מסוים, כמו צילום תרבויות ואנשים, צילום אוכל או צילום טבע וחיות בר.

טיול צילום טוב כולל הדרכה של צלמים מנוסים בז'אנר הצילום הרלוונטי. תכנית הטיול, השעות בהן מצלמים ומשך הזמן ששוהים בכל נקודה יהיו אופטימליים למטרות הצילום של הטיול.

 

מה לבדוק לפני שמצטרפים לטיול צלמים?

טיול צילום טוב קם ונופל על 4 דברים:

  1. החברה המארגנת – ככל שהטיול מורכב יותר מבחינה לוגסטית, חשוב לבחור בחברה מנוסה יותר בהוצאת טיולים מאורגנים. אם הטיול הוא לגליל ומשהו משתבש בדרך – לא נורא. לעומת זאת אם אתם בטיול מאורגן לשפיצברגן, אוזבקיסטן או קובה, כדאי שהחברה המארגנת תדע מה היא עושה.
  2. מדריכי הצילום – טיול צלמים לרוב כולל הדרכה של צלם או צלמים מהתחום בו הטיול מתמקד. לפני שתרשמו לטיול צלמים, בדקו את תיק העבודות של המדריכים. האם הם צלמים ברמה גבוהה? האם תוכלו ללמוד מהם? אם כן, בקשו לדבר עם ממליצים מהטיולים הקודמים. לא תמיד צלם טוב הוא גם מדריך טוב. בטיול הצילום בו השתתפתי בקובה דרך חברת פוטוטבע (מבית גליץ), הדריכו אותנו עודד וגשנטיין, מומחה בצילום תרבויות ופליקס לופה – מומחה בצילום רחוב. השילוב של שני צלמים מובילים מז'אנרים שונים, איפשרו לנו ללמוד ולספוג מנקודת המבט השונה של כל אחד מהם.
  3. מסלול הטיול – לפני שתצטרפו לטיול צלמים, בדקו את מסלול הטיול, את הלו"ז היומי. תשאלו כמה זמן יוקצה לצילום בכל מקום וכמה זמן יוקצה להדרכה. לכל אחד מאיתנו מתאים מינון שונה וכדאי לתאם ציפיות מראש.
  4. הקבוצה איתה אתם מטיילים – לקבוצה איתה תטיילו תהיה השפעה קריטית על ההנאה שלכם מהטיול, אבל אין באמת דרך לבדוק את הנושא מראש. אם יש לכם אפשרות לטוס לטיול צלמים עם חבר או חברה, תוכלו לצמצם את מידת אי הודאות.

 

מאיזו חברה כדאי להזמין טיול צילום?

בארץ יש כמה חברות ומדריכים שמוציאםי טיולי צילום בארץ ובחו"ל. אין לי נסיון עם כולם ולכן לא אוכל להמליץ על חברה כזו או אחרת. אני כן אציין את פוטוטבע (גליץ), אבל גם פליקס לופה מוציא טיולים עצמאיים, בעיקר לקובה ולרומניה. חברת Wild Travel מוציאה מגוון טיולי צלמים עם מיקוד שונה, עם מדריכים כמו אשר סבידנסקי. גם לבית הספר לצילום של אלון קירה יש טיולי צילום בחו"ל, וחברת "יומן מסע" מוציאה טיולי צלמים עם הצלם זיו קורן. יש עוד הרבה חברות שמוציאות טיולי צלמים, וחושב מאוד לקרוא המלצות ולדבר עם צלמים ממחזורי טיול קודמים לפני שמקבלים החלטה.

קובה - המצלמה מטיילת | המצלמה מוסיפה חמישה קילו

וזאת ידידי, היא קובה

"בונז'ור מסייה, אנחנו משדרגים אותך", אמרה הדיילת בצרפתית כשעליתי למטוס מפריז להוואנה והפנתה אותי לכיוון המחלקה של הביוקר. אני חושב שלא יכלתי למצוא דרך קיצונית יותר להתחיל טיול בחצר האחורית של קובה,

לפוסט המלא»
המצלמה מוסיפה חמישה קילו - בלוג הצילום של עפר קידר

מצטרפים

לרשימת ה-VIP של "המצלמה מוסיפה"

מקבלים

עדכונים במייל על פוסטים חדשים – לפני כולם!

נהנים!

נהנים מתמונות ותוכן מעניינים מפעם לפעם. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

דילוג לתוכן