נראות ביסקסואלית | המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידר

ביסים, נעים להכיר

מאז נעורי בארון של חיפה של שנות ה-80 ועד היום, עברה הקהילה הלהטב"ית דרך ארוכה. ככל שיותר אנשים יצאו מהארון בפומבי, כך נחשף המיינסטרים הישראלי בעיקר ללסביות ולהומואים, עד שכיום נוער שגדל באותה חיפה או בכל מקום ליברלי יחסית, יחשף במהלך חייו לדמויות שיכולות להוות עבורו מודל להזדהות ולעזור לו להבין מי הוא ושהוא לא "דאפיד, ההומו היחיד בכפר" (ר' סרטון למטה). זה היופי בנראות וזו העָצמה של קהילה שיוצאת מהארון ("האישי הוא הפוליטי", אם תרצו).

ענבר וגנר  | פאנסקסואלית |פרויקט נראות ביסקסואלית המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידראחרי הדרך הארוכה שעשתה החברה הישראלית עם הומואים ולסביות, היינו מצפים להכיר גם לא מעט דמויות של אנשים שנמשכים ליותר ממגדר אחד, אנשים מולטי-משיכתיים. בפועל, מעטות הן הדמויות הביסקסואליות מחוץ לארון במיינסטרים הישראלי, ואנשים מהקשת הבי, פאן, ופולי-סקסואלית מודרים אפילו מהשיח בתוך הקהילה הלהטב"ית עצמה, תופעה המכונה "מחיקה ביסית". לא מאמינים? נסו להשוות את כמות ההומואים והלסביות המפורסמים שאתם מכירים, לכמות האנשים הביסקסואלים שאתם מכירים (מ.ש.ל).השנה נבחרה הקהילה הבי-פאן-פולית כנושא המרכזי של אירועי הגאווה בתל אביב. הנושא עורר בי סקרנות להכיר קצת יותר את העולם הביסי, להבין מה החלק שלי כגבר הומו בהדרה של אנשים רב משיכתיים וגם רצון למצוא דרך לרתום את הצילום ואת הבלוג שלי כדי לעודד נראות בי-פאנ-פולית ולפעול בסביבה הקרובה אלי נגד מחיקה ביסית.יותם דרורי| ביסקסואל |  המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידר
כך נולד פרויקט "ביסים, נעים להכיר". בתחתית הפוסט תמצאו תמונות של א.נשים מולטי-משיכתיים. בלחיצה על כל תמונה, תוכלו להכיר את הדמות שבתמונה בשמה ולקרוא ציטוט מהחוויה שלה כבי, פאן או פוליסקסואלית.

הא.נשים שהשתתפו בפרויקט מגוונים באופן יחסי – מעפולה ועד בית קמה, רווקות וזוגיים, עם או בלי ילדים, דתיות וחילונים. חלקן יצאו מהארון מזמן ואחרים יצאו מהארון ממש באחרונה, דבר שהפך את ההשתתפות האמיצה שלהן בפרויקט ללא טריוויאלית בכלל.
אדם חדש  | פאנסקסואל | פרויקט נראות ביסקסואלית המצלמה מוסיפה חמישה קילו | בלוג הצילום של עפר קידראני מקווה שהתמונות והציטוטים יעזרו להגביר נראות ביסית ויעוררו שיח בנושא. בלוג הצילום הזה אולי לא ישנה את העולם, אבל אם נצליח להגיע דרכו לליבם של בני נוער המחפשים את מקומן וצמאים לראות ולשמוע א.נשים "כמוהם" – דיינו!

 

אגב, למי שעדיין שואל לשם מה צריך מצעדים, במיוחד בפריפריה – אני מקווה שקיבלת תשובה.
חג גאווה שמח ☺


ביסים, נעים להכיר

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוכנים להכיר קצת א.נשים בי, פאן ופוליסקסואלים?


HE_HCSummerBanner970x90


תודות:

תודה רבה לחגי גריידי, ששימש בהתאם לצורך כעוזר צלם, דיאטן, ליצן רפואי ופסיכולוג.

תודה לדוגמניות ולדוגמנים שהשתתפו בפרויקט בתפקיד עצמם: יותם דרורי, אדם חדש, דניה ישועה, אפרת יעקב, ליאור בצר, אשר משה, שרון ציזלינג, מעין ארבל, אנה לב, שרון בן דוד, שי שדה, לימור גנג, מיה מגנט, ענבר וגנר, הדר בֶּקֵר, ניצן קינר, אור קלדרון, קוטאלי לנדסמן

תודה וסליחה לעשרות הא.נשים שנענו לקריאה שלי להשתתף בפרויקט ולא יכלו להצטלם מפאת חוסר זמן. הופתעתי מכמות הנרשמים האדירה עד שלרגע שקלתי להחליף את כותרת הפרויקט מ-"ביסים, נעים להכיר" ל-"ביסים נעים בכמויות"  ?בונוס למי ששרד עד כאן:
דאפיד, ההומו היחיד בכפר


מה אתם אומרים?